ÖZKAN; 'MİLLETİMİZ DÜNYAYA DEMOKRASİ DERSİ VERMİŞTİR'

ÖZKAN; 'MİLLETİMİZ DÜNYAYA DEMOKRASİ DERSİ VERMİŞTİR'

24 Haziran seçimleri hakkında açıklama yapan AK Parti MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan; “Nasıl seçim yapılır, milletçe bütün dünyaya göstermiş olduk. Farklı ülkeden gözlemci ve basın mensubu Türkiye'deki seçim sürecini izledi” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan 24 Haziran seçimleri hakkında yazılı açıklamada bulundu. Özkan; “Bugüne kadar hamdolsun büyük bir olgunluk var. Nasıl seçim yapılır, milletçe bütün dünyaya göstermiş olduk. Farklı ülkeden gözlemci ve basın mensubu Türkiye'deki seçim sürecini izledi. Demokratik, adil, hür, serbest ve barış içerisinde yapıldığını ifade etti, kabul etti, deklare etti” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI NET VE KESİN BİR ZAFER ELDE ETTİ”
Seçimlerin demokrasinin bayramı olduğunu söyleyen Özkan; “Halk iradesini sandığa koyana kadar kendi düşüncesi çerçevesinde dünya görüşü çerçevesinde herkes diyeceğini der ve son tahlilde kararı millet verir. Bir taraftan demokrasimizi örselemek isteyenler; gerek partimize gerek bizlere yüklendi. Eylem içerisinde bulundular. Buna rağmen bu ülkede herkes diyeceğini dedi. Bunların hepsine rağmen Cumhur İttifakı net ve kesin bir zafer elde etti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ilk Başkanı ve Cumhurbaşkanı olmuştur.  Net bir skorla birinci turda seçilmiştir. Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a başlayacak olan bu yeni dönem Türk siyasi hayatında ‘yeni bir sayfa’ demektir” diye konuştu.

“HALKIMIZ İLK DEFA DOĞRUDAN DOĞRUYA HÜKÜMETİNİ SEÇMİŞ OLDU”
“Halkımız ilk defa doğrudan doğruya hükümetini seçmiş oldu” diyen Özkan, şöyle devam etti: “Meclis asli görevine dönüyor artık. Meclis hukukçuların tabiriyle; artık sadece ve sadece ideal yasaların peşinde koşacak. Halk için, millet için, en uygun, en ideal yasaları çıkartacaktır. Hükümeti denetleme görevini yerine getirecektir. Hükümetimiz 2023'e kadar bu süreçte devletimize, milletimize bayrağımıza, refah getirmek ve adaleti yaygınlaştırmak için mücadele edecektir. Bu dönem geçmiş bütün dönemlerden farklı olacaktır. Cumhurbaşkanımız açıklamalarını dile getirdi. Herkes hem her kesimin Cumhurbaşkanı olacağını bütün balkon konuşmalarında ifade etti.”

“AYDINLIK BİR DÖNEMİN BAŞLANGICINDAYIZ”
Vatandaşın seçime katılım oranı hakkında da konuşan Özkan; “Seçime katılım oranı, halkımızın demokrasimize olan güvenini açık olarak gösteriyor. Ayrıca hemşerilerimizin gelecek ile ilgili büyük umut ve heyecan taşınması sandıkları olan ilgiyi arttırdı. Bu ülkenin geleceği aydınlıktır. Aydınlık bir dönemin başlangıcındayız. Bir taraftan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün göstermiş olduğu muasır medeniyetler seviyesi onun üzerine çıkma mücadelemiz, diğer taraftan 2023, 2053 ve 2071 hedefi olan ifade ettiğimiz ayrı ayrı hedeflerimizin olduğu tarihleri hedeflerimizi gerçekleştirerek bulaşma arzunuz var. Üreticisi, işçisi, yaşlısı, genci kadın-erkek topyekün olarak köylümüz, esnafımız, 80 milyon benden uzun dünya milletleri nezdinde parlayan bir yıldız olmasını hedefliyoruz. Denizlimiz’de Cumhurbaşkanımıza, olağanüstü, bir destek, ortaya çıktı. Denizli'nin hangi kaynaklarından hak ettiği desteği almasına imkan veriyor” şeklinde ifade etti.

“DENİZLİ’YE EN GÜZEL HİZMETİ VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Milletvekili Özkan, son olarak şunları aktardı: “Denizlimizde marka olan Bakanımız Sayın Zeybekci'nin varlığı, Denizlimizin hak ettiği hizmeti, almasında büyük bir etkendir. Bakanlığı'na giden süreç de dahil, her zaman Denizli'nin hizmet açısından fark yaratmasında önce olmuştur. Bizler seçim süresi boyunca meslek odalarımızı, vakıflarımızı, derneklerimizi dolaşma istişare etme fırsatı bulduk. İş dünyasının her zaman desteği bizimle oldu. Hiç çünkü onlar da istikrarı istediler. Yarından itibaren göreceksiniz piyasalarda çok farklı bir dalgalanma farklı bir heyecan olacaktır. Farklı bir hareketlenme söz konusu olacaktır. Üretici bu ülkenin kalkınması bakımından sürekli çalışmak ister. Bakanımız ‘2018 yılı ihracat yılı olacak’ demişti. Bizler de bu süreçte beraber yeni dönemle beraber üretimin arttırılması ve halkımızın refahının artması için gerekli çalışmaları yapacağız. Denizli’ye en güzel hizmeti vermeye devam edeceğiz.”

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER