Özkan, “Namus sözünüzü yerine getirin, zulme son verin”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından işlerine son verilen işçilerin direnişine ortak olan AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, “Gelin bu zulme dur deyin. Gelin sözlerinizin arkasında durun. Namus sözünüzü yerine getirin ve buradaki zulmü, mağduriyeti sonlandırın” dedi.

Özkan, “Namus sözünüzü yerine getirin, zulme son verin”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından işlerine son verilen işçilerin direnişine ortak oldu. İBB önünde direnişlerini sürdüren işçilerle birlikte İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na seslenen Özkan, “Hukuki açıdan haklıyız. Siyaseten seçim öncesi namus sözü verenler, bugün verdikleri sözü çiğniyorlar. Geçmişte noter senetleriyle, belgeleriyle milletimiz nezdinde güven tazelemek isteyenler, daha sonra da noter senedini bırakıp namus sözü verenler hem namus sözüne hem de senedine sahip çıkmamıştır. Onun için bu mücadelenin sonuna kadar arkasındayız. Allah’ın izniyle işçilerimiz hep birlikte direnişlerini sürdürecek ve haklı taleplerini zafere ulaştıracaklar” dedi.

“GELİN, BU ZULME ‘DUR’ DEYİN”

İşçilerin evlerine ekmek, aş götürmekten, çocuklarının okul masraflarını karşılamaktan ve aylık kredi kartı taksitlerini ödemekten başka bir gayelerinin olmadığını vurgulayan Özkan, “İstanbullu vatandaşlarımızın günlük ihtiyacını karşılamak için şehrimizin havasını, suyunu, toprağını, yollarını temizleyen işçilerimiz kapının önüne bırakıldı. Diğer taraftan ise içeride özgeçmişler toplayarak iş başvuruları alıyorlar ve yandaş istihdamı gerçekleştirmek istiyorlar. Bu zulmü gerçekleştirmeyin. Bu zulmü gerçekleştirirseniz, İstanbul, bunun hesabını mutlak suretle sizlere soracaktır. Gelin bu zulme ‘dur’ deyin. Gelin sözlerinizin arkasında durun. Namus sözünüzü yerine getirin ve buradaki zulmü, mağduriyeti sonlandırın” diye konuştu.

“HER BİR İŞÇİMİZİN AYRI DRAMI VAR”

İşten atılmalara karşı direnişte bulunan işçilerin her birisinin ayrı bir dramının olduğunu söyleyen Özkan, hiç kimsenin işçileri mağdur edemeyeceğini söyledi. Özkan, “Bugün burada işçilerimizi dinledik. İnanın her birisinin ayrı bir dramı var. Ahmet kardeşimizin yakında düğünü olacak. Bir yandan işinde çalışırken, bir yandan da düğün hazırlıkları yapıyor. 26 Eylül’deki düğünü için hazırlıklarını yaparken işten atılıyor. Şimdi bu kardeşimiz düğünü nasıl gerçekleştirecek. Kurduğu yuvanın daha ilk günlerinde, eşinin yüzünü nasıl güldürecek. Sadece Ahmet kardeşimiz değil. Aynı zamanda bugün burada okula gidecek çocukları için iaşe beklerken, alın terinin karşılığını beklerken kapının önüne bırakılan işçilerimiz var. Okullarımız gelecek hafta açılıyor. Okul taksiti, servis parası, çanta, kalem, silgi, defter istiyor. Diğer taraftan akşam evlerine götürecek ekmek, aş, su istiyor. Diğer taraftan kredi borcu var, kredi borcunu ödeyecek. İşte burada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na sesleniyorum. İBB Başkanı acaba ne söylüyor?” dedi.

“SÖZÜNÜZE SAHİP ÇIKIN”

İşçilerin direnişinin haklı bir mücadele olduğunun altını çizen Özkan, “Bugün burada beraber olduğumuz emeğinin, haklı mücadelesinin arkasında olan işçilerimizi yeniden işe almanız bir onursuzluk değildir. Düğününün arifesinde bekleyen Ahmetlerimize, her gün okula gidecek yavrularımıza kulak verin. Onları okullarına giderken, işten ihraç edilmiş, çıkarılmış babalarının o mahcubiyeti içerisinde boynu bükük okullarına göndermeyin. Bu millet çalışanı, gayret edeni, emanete sahip çıkana sahip çıkar. Bu işçilerimiz seni alkışlamayı da bilirler. İnşallah yarın itibariyle onları tekrar işlerine alın, söz veriyorum ben de işçilerimizle beraber gelip seni alkışlayacağım. Biz sizden bunu istiyoruz. Sözünüze sahip çıkın. Milletin emanetine sahip çıkın. Biz de sizleri burada alkışlayalım.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER