ÖZKAN: YENİ SİSTEMLE ÜLKEMİZİN BÜYÜME HIZI DAHA DA ARTACAK

ÖZKAN: YENİ SİSTEMLE ÜLKEMİZİN BÜYÜME HIZI DAHA DA ARTACAK

AK Parti MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Av Cahit ÖZKAN, basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulundu. 
Yeni dönemin en büyük faydasının ekonomiye olacağını ifade eden Özkan: “Türkiye 2003’ten beri 3,5 kat büyümüştür. Bu süreç istikrar ve güven ortamını korumanın tek başına yetmediği; girişimciler, yatırımcılar, işadamları için çok daha fazlasını sağlamamız gereken bir aşamaya geçtiğimizin farkındayız. Bundan sonraki süreçte, engelleyici unsurların ortadan kalkmasıyla hedeflerimize çok daha hızlı bir şekilde ilerlemek mecburiyetindeyiz.”diye belirtti.
Özkan sözlerine şöyle devam etti:

YENİ DÖNEMDE ÜLKEMİZE VİTES YÜKSELTTİREĞİZ
Hükümetimiz döneminde iş dünyamızın projelerine elimizden geldiğince destek vermeye çalıştık. İnşallah yeni dönemde de yeni yönetim kadromuzla elimizdeki tüm imkanları kullanacağız, bu şekilde Türkiye’ye vites yükselttirecek, atılım hızını artıracağız. Ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkaracak icraatları hep birlikte hayat geçireceğiz.

ÜLKEMİZİN BİZDEN SONRA KATETTİĞİ AŞAMA BELLİDİR
Yönetim değişimi bir anda karar verilmiş bir süreç değildir. Ülkemiz bu noktaya durduk yere gelmemiştir. Bu kararın gerisinde çok uzun, çok maliyetli, çok sancılı bir geçmiş var. Bizden önceki tek partili dönemleri tarihe baktığımızda net bir şekilde görebiliriz. Bizden sonra ülkemizin geldiği yer de bellidir. İnşallah yeni sistemden sonra çok daha iyi yerlere geleceğimiz aşikardır. Bize emanet edilen Cumhuriyeti daha ileriye taşımak için geçtiğimiz 15 yılda nasıl büyük bir gayretle çalıştıysak, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz.
AK Parti istikrar ve güven iklimini korumak için ne kadar titiz olduğumuzun ekonomi dünyasıdır. Buna rağmen, 15 yıllık iktidarımızda vesayetin oyunlarından darbe girişimlerine kadar nerelerle mücadele etmek zorunda kaldığımızı da sizler çok iyi biliyorsunuz.

YAŞANAN YÖNETİM SİSTEMİ DALGALANMALARI TAMAMEN BİTECEK
2007 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimi krizi Türkiye’nin artık mevcut sistemle daha faza yoluna devam edemeyeceğinin ilanı, 16 Nisan halkoylaması da yeni sistemin adının konması olarak tarihe geçmiştir. Bu süreç 24 Haziran’da Türkiye’yi bambaşka bir yönetim sistemine geçirmemizle sonuçlandı. Böylece rahmetli Menderes ve Özal başta olmak üzere artık eski diyebileceğimiz sistemin arızalarının, krizlerinin, çarpıklıklarının mağduru ne kadar değerimiz varsa, hepsinin de ruhunu şad ettiğimize inanıyorum. İnşallah tüm bu gelişmeler ülkemiz için hayırlı olur.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER