ÖZKAN'DAN AB'YE SERT CEVAP

 ÖZKAN'DAN AB'YE SERT CEVAP

Ak Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nı eleştiren AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikasından Sorumlu Yüksek Temsilci Federica Mogherini’ye serp şekilde cevap verdi.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikasından Sorumlu Yüksek Temsilci Federica Mogherini, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nı eleştirdi. Türkiye tarafından başlatılan operasyonun, Cenevre'de başlatılan müzakerelerin devamını ciddi olarak zayıflatacağını iddia eden Mogherini, 'Endişeliyiz' demişti. Ak Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, Mogherini’nin sözlerine sert cevap verdi. Özkan; “Ülkemiz NATO üyesidir ve bölgede Avrupa'nın sınırlarını temsil etmektedir. Sınırımızdan ülkemize yapılacak bir taciz, sızma veya saldırıya göz yummamızı kimse bizden beklemesin. Bizler AB'den Türkiye'nin güvenlik kaygılarına hak vermesini ve saygı duymasını beklerken, AB’nin, Türkiye gibi 3,5 milyon Suriyeli’yi barındırarak, koruyarak, bu konuda tüm dünyaya insanlık dersi verdiği bir konuda uyarıda bulunması bizim için gayet anlamsızdır. Türkiye yerel halkın güvenliği konusunda gerekli tedbirleri fazlasıyla almıştır” dedi.

“HER TÜRLÜ SALDIRIYA CEVAP VERECEK İRADEYE SAHİBİZ”
“DAEŞ'le mücadeleye konusunda Türkiye'ye söz söylenecek son ülkedir” diyen Özkan, şunları söyledi: “Türkiye uzun süredir ve tek başına DAEŞ'le en çok savaşan ülke konumundadır. Bizim için terörün rengi yoktur. Terör örgütleri arasında seçim yapmaksızın, ülke bütünlüğümüze zarar verecek her terörist gruba haddini bildiririz. Zeytin Dalı operasyonu, güvenliğimiz açısından kaçınılmaz kılınmıştır. Rakka’da oynanan oyunları gördük. Bir yerde YPG'nin olması, DAEŞ'in oradan çekildiğini göstermiyor. Ayrıca YPG'nin ilk fırsatta DAEŞ'lileri serbest bırakması da Türkiye’nin attığı adımlarda ne kadar haklı olduğunu ayan beyan göstermektedir. Terörist aynı fabrikanın imalatı fakat farklı markalar altında piyasaya sürülmektedir. Sahadaki tablo son derece açık bir tablodur. YPG’ye silah verilmeye devam edilmesi, DAEŞ’ in Rakka’dan kamyonlarla nakledilmesi, hepsi bir oyunun parçasıdır. ‘Doğudaki SDG'liler, Afrin'e gelirse, her türlü desteği keseriz’ diyorlar. Keseceğiniz destek nedir? Hani bir desteğiniz olmadığını söylüyordunuz? Artık Türkiye’nin bu safsataları dinleyecek durumu ve vakti yoktur. Sizler neyi keseceksiniz bilmem, ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti bundan sonra kendi göbeğini kendi kesecektir. Biz buradan vuracağız ses nerden gelirse gelsin, artık bizim için bir önemi yoktur.”

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER