ÖZKAN'DAN DENİZLİ MİMARLAR ODASINA ZİYARET

ÖZKAN'DAN DENİZLİ MİMARLAR ODASINA ZİYARET

Ak Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi AV. Cahit Özkan meslek odaları ziyaretlerine devam ediyor. Bu hafta da Denizli Mimarlar Odasını ziyaret eden Özkan, şube başkanı Suat Bilgi ve üyelerle fikir alışverişinde bulundu.

Milletvekili Özkan: “ Bu tür ziyaretlerde sıkıntılarımızı, dileklerimizi ve önerilerimizi daha samimi bir ortamda görüşerek, hızlı çözümler bulabildiğimize, yerinde tespitler yaptığımıza inanıyorum” dedi. Sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmekten onur duyduğunu belirten Sayın Özkan, sohbet havasında geçen bu görüşmelerde sadece sorunların konuşulmadığını, Denizli halkının refahı için çalışan bu ve bunun gibi sivil kuruluşları, yaptıkları çalışmalardan dolayı takdir etmek adına da burada olduklarını söyledi. 

MİMARLAR BELEDİYE İLE VATANDAŞ ARASINDA KÖPRÜ OLMALIDIR
Mimarların vatandaş ile belediye arasında önemli bir köprü görevi gördüğüne inandığını belirten Özkan,” Mimari yapılanma çalışmalarında ki mesele yıkmak veya bozmak değil, esas olan insanımızın gönlünü yapmak, duasını almak, ihtiyaçlarını gözetmek olmalıdır. Şehirleri inşa ederken, onlara kendi ruhumuzdan da üfleriz, üflememiz gerekir. Şehirler bu açıdan kurucularının, sakinlerinin, üzerinde daha önce yaşayanların aynası gibidir.  Betonarme bir kimliğe bürünen şehirlerde ruh yok, huzur yok. Bu huzuru tekrar sağlamak için, yöneticiler başta olmak üzere tüm belediyelerimize çok ciddi işler düşmektedir. İnşallah atılacak adımlarda, projelerde bu konular ihmal edilmez ise inanıyorum ki şehirlerimiz çok daha farklı, ferah, tarihi ve coğrafi dokusuna uygun olarak gelişecektir. İnsan bizzat kendi elinin ürünü olan şehirlerde, oradan oraya savrulup duruyor. Önce ihtişama, görselliğe rağmen, dünyadaki büyük şehirlerin insanı ürkütmesinin, adeta bir değirmen gibi öğütmesinin asli sebebi budur. “diye ifade etti.


“HEP BİRLİKTE, DENİZLİ’ MİZİ DAHA FERAH VE HUZURLA YAŞANABİLİR BİR KENT YAPMAK İÇİN GAYRETLERİMİZ SÜRECEK”
Konuşmasına: "İnşallah Türkiye'nin ve Denizli’nin geleceğini beraber inşa etmek ve sizlerle birlikte imar etmek hep birlikte bizlere nasip olur. Sizler meslek örgütleri olarak, demokrasinin vazgeçilmezi olan sivil toplum kuruluşlarının (STK), çok önemli parçasısınız. Şehrimizin yapısal sorunları ile ilgili öngörülerinizi bizler ile paylaşacak, bizler de sizlerden aldığımız bilgiler çerçevesinde neyi nasıl yaparız bunlara bakacağız.” Diye devam eden Özkan: Siyasiler, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları ve halkımızla hep birlikte hareket ederek, ortak akıl ile Denizlimiz için faydalı işler üretecek, yaşanabilir ve müreffeh bir Denizli'yi hep birlikte inşa edeceğiz." Diyerek sözlerine son verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER