ÖZKAN'DAN ERDEM'E SERT TEPKİ

ÖZKAN'DAN ERDEM'E SERT TEPKİ

AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in TSK ile birlikte Zeytin Dalı Operasyonu’na katılan Özgür Suriye Ordusu'ya karşı kullandığı ifadelerden sonra sert açıklamalarda bulundu.

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, geçtiğimiz günlerde Özgür Suriye Ordusu'yla (ÖSO) ilgili olarak, "Asıl vatan hainliği TSK'yı ÖSO gibi bir terör örgütüyle operasyona yollamaktır. ÖSO kimdir ya, kimdir bu çapulcu sürüsü, kimdir bu it sürüsü? Kimler bunları beslemiş? Kimler bunları bu hale getirmiş?" sözlerini sarf etti. AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in bu sözlerine sert tepki gösterdi. Milletvekili Özkan, “CHP’liler bugüne kadar bir kez olsun yerli ve milli olma gayreti göstermeye çalıştığını, onu da ağzına yüzüne bulaştırdığını belirtirken, askerimize mermi sıkan, yollara mayın döşeyen, şehirlerimizde bomba patlatan, öğretmen kaçırıp öldüren, sivil insanların üzerine canlı bomba salan, hamile eşinin yanında subayımızın kafasına sıkan PKK’ ya tek söz etmeyen şahıslar, Zeytin Dalı Operasyonu ile ilgili tepkilerini sergilemekten kaçınmakta, bu tepkilerini ÖSO üzerinden göstermeye çalışmaktadırlar. Ülkemizin İran’la karşı karşıya gelmesi durumunda İran tarafında saf tutacağını belirten Erdem’in, bugüne kadar PKK için hafif de olsa bir tahkir sözcüğü kullandığını hiç duymadık. Bırakın eleştiriyi ‘PKK’ adlı caniler için ‘terör örgütü’ dahi diyememiştir. Gerek PKK’ya karşı gerekse FETÖ ihanet şebekesine karşı durmaktansa onların safında yer almayı kendilerine görev edinenlerden aslında böyle bir şey de beklemiyoruz.  Bu şahıs, açıkça bellidir ki, esasında ÖSO’ ya değil, Afrin operasyonunu yürüten TSK’ ya dil uzatmaya çalışmaktadır” diye konuştu.

“DERTLERİ ZEYTİN DALINI KIRMAKTIR”
Şimdiye kadar kazanılan zaferlerin hepsinin, TSK’nın zaferi olduğunu vurgulayan Özkan: “Ana muhalefet partisinin Türkiye için bu kadar hayati bir konuda ortaya koyduğu siyaset tarzı çok sorunludur. Bu sorunlu siyaset tarzı ile Özgür Suriye Ordusu’nu karalarken, Zeytin Dalı’nı kırmaya çalışmaktadırlar. ÖSO’yu terörist ilan etmek, Türkiye’yi teröristlerle işbirliği içindeymiş gibi göstermeye çalışmak, şuursuzca yapılan bir politika ile Türkiye düşmanlarının ekmeğine yağ sürmek çalışmaktan başka bir şey değildir. MİT TIR’ları operasyonuyla başlayan karalama kampanyası ve algı operasyonu Türkiye’yi yabancı terörist savaşçılar diye adlandırılan unsurlarla işbirliği içindeymiş gibi göstermeyi amaçlıyordu. Hükümeti yıpratmak ve Türkiye’yi etkisizleştirmek için yapılan bu hamlelerin uygulayıcısı FETÖ, siyasi savunucusu da CHP idi. Suriye üzerinde farklı hesapları olan ülkeler bile ÖSO’yu terörist olarak görmezken, böyle bir açıklama yapmazken, Türk askeriyle birlikte canını ortaya koyan ÖSO’yu terörist gerçekten vahim bir olaydır. Harekât sürerken, harekâtın parçası olan insanları böyle yaftalamak, harekâtı manipüle etmekten başka bir niyet taşımamaktadır” dedi.

“ÇANAKKALE NEYSE AFRİN’DE ODUR”
Özkan, şunları aktardı: “Türkiye’nin düşmanı PYD ile uğraşmak yerine, Türkiye’ye dost olan ÖSO ile uğraşan, Hendekteki hainlerle arkadaş olan, ‘YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum’ diyenlerin, Afrin’e operasyonu gerçekten desteklemesini beklemiyoruz. ‘ÖSO orda olmamalı, Mehmetçik kendi başına gerekeni yapar’ diyenlerin ihaneti, MİT TIR’ları ihanetinin yeni versiyonudur. Çanakkale neyse Afrin’de odur. Bu ülke o zamanda Suriyeli, Filistinli, Pakistanlı kardeşleri ile sırt sırta savaştı. Bugün de savaşmaktadır. Cumhurbaşkanımızın Kuva-yi Milliye benzetmesi de bu yüzdendir.  Biz kurtuluş savaşında, 15 Temmuzda, Fırat Kalkanı’nda olduğu gibi Zeytin Dalı Operasyonu’nda da bu ruhla milli birlik beraberlik ve güvenliğimiz için bu ruhla mücadele etmeye devam edeceğiz, kimsenin şüphesi olmasın.”

HATİCE SALIK​

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER