ÖZKAN'DAN KAFTANCIOĞLU TEPKİSİ

ÖZKAN'DAN KAFTANCIOĞLU TEPKİSİ

AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi'nde İl Başkanlığı’na seçilen Canan Kaftancıoğlu'nun sosyal medyadaki paylaşımlarına tepki gösterdi.

AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel ile Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi'nde İl Başkanlığı’na seçilen Canan Kaftancıoğlu'nun sosyal medyadaki paylaşımlarına tepki gösterdi. Özkan, Başkan Kaftancıoğlu'nun sosyal medya paylaşımlarına ilişkin, "Türk ve Türkiye düşmanlarının taşeronu haline gelmiş bir CHP ve onun il başkanı ile karşı karşıyayız" dedi. Özkan, Kaftancıoğlu'nun paylaşımlarında "Ermeni soykırımı" cümlesini kullanarak tarihi ve Türk milletini aşağılamasının yanında "Devlet katil değil seri katil" diyerek hayatını kaybedenlerin suçunu da devlete yüklediğini söyledi. Baykal'dan sonra FETÖ'nün emri altına girecek yeni bir CHP'nin dizayn edildiğini vurgulayan Özkan, şunları kaydetti: "FETÖ'nün siyasetteki uzantısını arayanlar, 2010 yılında dizayn edilen CHP'ye dikkatle bakmalıdırlar. Baykal'ı istifa ettiren FETÖ zihniyeti, yerine getirdiği Kemal Kılıçdaroğlu ile her türlü FETÖ karşıtlığını ortadan kaldırmıştır. 'F Tipi Yapılanma'nın mucidi Deniz Baykal'ın devlet içerisindeki FETÖ yapılanmasına işaret eden CHP gitti, yerine FETÖ'nün devlet içerisindeki yapılanmasına kalkan olan bir CHP geldi. Bir milletvekili çıkıyor, terörle mücadele eden SİHA'larımızı aşağılıyorken, bir il başkanı çıkıyor bu ülkede birliği ve beraberliği, güveni ve barışı tehdit edecek paylaşımlarda bulunabiliyor. Yaşananları Erdoğan nefreti üzerinden CHP seçmenine rahatlıkla kabul ettirebileceklerini zannediyorlar. Ortada Ortadoğu'da, Suriye'de yaşanan ülkemizi kuşatma anlayışının içeride taşeronluğunu yapan bir ana muhalefet partisi vardır." 

“CHP, MİLLETTEN VE DEVLETTEN ÖZÜR DİLEMELİ”
FETÖ'nün 2010'da düzenlediği kumpasla dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın istifa ettirildiğini anlatan Özkan, CHP'deki tarihi kırılmanın da bu tarihten itibaren yaşandığını savundu. Özkan, CHP'ye oy vermiş insanlar adına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimine; milletle ve tarihle kavgalı olduğunu belirttiği Canan Kaftancıoğlu'nun derhal görevden alınmasını talep etti. Özkan, CHP'yi, Kaftancıoğlu'nun sosyal medya paylaşımlarından dolayı da hem devletten hem de milletten özür dilemeye çağırdı. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER