ÖZKAN'DAN KAPORTACILAR VE BOYACILAR ODASI'NA ZİYARET

ÖZKAN'DAN KAPORTACILAR VE BOYACILAR ODASI'NA ZİYARET

AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, Denizli ziyaretleri kapsamında Kaportacılar Ve Boyacılar Odası Başkanlığı’na seçilen Tamer Yiğit’i makamında ziyaret etti.

AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, Denizli Kaportacılar Ve Boyacılar Odası Başkanı Tamer Yiğit’e ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Odası başkanlığına seçilen Tamer Yiğit’i makamında ziyaret eden Özkan, Yiğit’e ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti. Oda ziyareti sırasında kaportacı ve boyacı esnafının talep ve ihtiyaçlarını dinleyen Özkan, esnaf odaları ile koordineli çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. Özkan şunları aktardı: “Ülkemizin ciddi anlamda potansiyel işgücüne, yani yetişmiş personele ihtiyacı olduğu açıktır. Bizler bu durumu hükümetimiz nezdinde ilgili mercilere ulaştıracağız. Bir taraftan Türkiye'nin ortalama eğitim seviyesini yükseltmek için gerekli olan eğitim politikaları takip ederken, diğer taraftan da küçük, büyük ayırmaksızın, sanayicinin üretim sektöründe yer alacak, üretim sürecine katılacak tüm şahısların kendi becerilerine göre eğitim almalarını ve yetişmiş personel ihtiyacımızı karşılayacak eğitim programını hazırlamamız gerekmektedir. Bunun yöntemlerinden bir tanesi ve belki de en önemlisi olan, Türkiye'de eğitimin üretime dönüş sürecinin en önemli noktalarından olan çıraklık eğitimi dediğimiz programın, örgün eğitimin tamamlayıcısı olarak daha da aktif şekilde kullanılması olacaktır.”

“KONUŞTUKLARIMIZIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Çıraklık, ustalık, kalfalık belgesini alan vatandaşların fark derslerini verdiği takdirde açık öğretim lise diplomasını alabilecekleri bir anlayışı takip etmeleri gerektiğini vurgulayan Özkan; “Endüstri meslek liselerinde eğitim alan gençlerimizin haftada bir veya iki gün ‘sahada eğitim’ adı altında, sanayi ortamında çıraklık sürecine dahil olabilecekleri, mesleğini öğrenebilecekleri bir mekanizmayı hayata geçirmek de gerekmektedir. İnşallah konuştuklarımızın takipçisi olacağız. Özellikle Türkiye'de ihracatımıza da çok büyük katkısı olan pek çok sanayicimizin, çıraklık, kalfalık ve ustalık eğitim ve öğretim seviyelerini tamamlayarak kendi mesleki alanlarında başarı yakalayan potansiyel ve kalifiye elemanlarla çalışmaları için üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER