ÖZKAN:'MODERN ZAMANLARIN EN BÜYÜK SUÇUDUR'

ÖZKAN:'MODERN ZAMANLARIN EN BÜYÜK SUÇUDUR'

AK Parti MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan Srebrenitsa Katliamının yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Özkan, “Dayton Antlaşması ile çizilen günümüz sınırlarına göre Bosna-Hersek’in doğusunda, Sırp Cumhuriyeti’nin içinde bulunan Srebrenitsa, yakın tarihimizin hafızalara kazınan en büyük trajedilerinden birine şahit oldu.

Avrupa'nın göbeğinde, sözde insan hakları, yaşam hakkı, demokrasi ilkeleri ile inşa edilen Avrupa Birliği'nin göbeğinde 8 binden fazla Müslüman Boşnak sivil, sadece Müslüman oldukları için soykırıma tabi tutuldu. Yüzlerce kadın ve kız çocukları tecavüz edildi. Bir gün içerisinde 20 binin üzerinde mülteci Srebrenitsa’dan zorla çıkarıldı. Srebrenitsa Soykırımı, gözünü, kulağını kapatan Avrupa'nın da ortağı olduğu modern zamanların en büyük suçudur.

Bugün de dünyanın gözü önünde bombalanan Suriyeli ve Filistinli kardeşlerimizi unutmadık, onların da her zaman yanında yer aldık. Nasıl ki dün dedelerimiz Yemen'de, Sarıkamış'ta, Çanakkale'de omuz omuza bir ve beraber olarak yedi düvele meydan okuduysa bugün de bizler zalimlere karşı bir ve beraberiz.

İnsanlık tarihinin en karanlık sayfalarından biri olan Srebrenitsa Katliamı’nın 22. yıldönümünde, hayatını kaybeden Bosnalı kardeşlerimizi rahmetle anıyorum. Avrupa'nın göbeğinde, Birleşmiş Milletler’in gözünün önünde, sırf Müslüman oldukları için katledilen kardeşlerimizi unutmadık, unutturmayacağız.” İfadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221