Özkardeş ailesine vefa

Kente 3 okul kazandıran Özkardeş Ailesi için Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda vefa gecesi düzenlendi.

Özkardeş ailesine vefa

Yaptıkları bağışlarla kente 3 okul kazandıran Özkardeş Ailesi için Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından vefa gecesi düzenlendi.

Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda düzenlenen geceye; Merhum Raşit Özkardeş’in oğlu Nail Özkardeş ve ailesi, Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, okul müdürleri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

Gece; Raşit Özkardeş Ortaokulu, Pakize-Suzan Özkardeş İlkokulu ve Nail Özkardeş Anaokulu’nu eğitime kazandıran Özkardeş ailesine hitaben hazırlanan sinevizyon gösterisi ile başladı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Özkardeş ailesi Denizli sevdalısı ve eğitim sevdalısıdır. Nail Özkardeş her ne kadar İzmir ilinde ikamet etse de Denizli’yi bırakması söz konusu değildir. Son olarak Nail Özkardeş Anaokulunu yaparak ilimiz eğitimine kazandırdı. İlimizin okul yaptıran ilk hayırseveri olan Merhum Hacı Raşit Özkardeş’e Allah’tan rahmet diliyorum. Raşit Özkardeş Ortaokulumuz 44 yıllık eğitim hayatında birçok başarılara imza atmış bir eğitim yuvasıdır” dedi. Hayırsever İşadamı Nail Özkardeş ise şunları aktardı: “Bugün bizleri o kadar çok onure ve mutlu ettiniz ki buradan İzmir’e değişmiş ve farklı bir insan olarak döneceğim. Bu güzel konuşmaların sonrasında eğitime yaptığımız yatırımların değerini bir kez daha anladık. Her zaman sizlerin yanınızdayız. Ben çok mutlu oldum. Biz bu güzel geceyi yaşattığınız için hepinize teşekkür ederim. Herkese iyi akşamlar diliyorum” dedi.

“ÖZKARDEŞ AİLESİNİN DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR”

Özkardeş ailesinin 44 yıl önce yaptığı hayırların günümüzde de yaşadığının altını çizen Vali Hasan Karahan, “Okul idarecilerimiz ailemizin yaptırdığı okulları bitirmişler ve kendi okullarında çalışıyorlar. Bu okullarımız eğitime devam ettiği sürece kıyamete kadar bu hayır devam edecektir. Denizlimizin bu anlamda özel bir yeri var. Özkardeş ailesinin de hayır konusunda ciddi katkıları ve destekleri devam ediyor. Eğitimde iyi yerde ve iyi noktalardayız. Büyümek ancak eğitimle oluyor. Denizli Türkiye ekonomisinde büyük önemli bir şehir olarak kalmak istiyorsa eğitimde de iddialı olmak zorundadır. Eğitime yaptıkları katkılar için Özkardeş Ailesine teşekkür ediyorum. Merhum Raşit Özkardeş’e de Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu. Vali Karahan, konuşmasının ardından Özkardeş ailesine eğitime yaptıkları katkılarından dolayı plaket ve çiçek takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211