Öztürk; “Karayolları kendi görevini tam yapsın yeter”

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlaması için “Karayolları Genel Müdürlüğü Sanat Yapıları Dairesi Başkanlığı’nın çalışmalarını sordu.

Öztürk; “Karayolları kendi görevini tam yapsın yeter”

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlaması için “Karayolları Genel Müdürlüğü Sanat Yapıları Dairesi Başkanlığı’nın çalışmalarını sordu. İYİ Parti Denizli Milletvekili Öztürk “Karayolları Genel Müdürlüğü, kendi uzmanlık alanı içinde yer almayan ve USDEP 2023 (Ulusal Deprem Stratejisi ve Eylem Planı) belgesine göre de başka kurumlara verilen konularda deprem yönetmeliği hazırlama görevini hangi gerekçe ile üstlenerek bu görevi de bir firmaya vermiştir?” dedi.

Milletvekili Yasin Öztürk, Sanat Yapıları Dairesi Başkanlığı tarafından 28.05.2019 tarihinde, TMMOB üzerinden ilgili odalara gönderilen yazıda bazı konularda deprem yönetmelikleri hazırlandığının görülmesi üzerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle yazılı soru önergesini TBMM Başkanlığı’na verdi.

Milletvekili Öztürk açıklamasını “KGM, geçtiğimiz günlerde Trabzon, Ordu, Giresun ve Rize’de meydana gelen sel felaketleri nedeniyle köprüler yıkıldığı için aciliyet gerektiren teknik düzenlemeleri ortada bırakmışken, başka kurumların ilgilenmesi gereken konularda görevi üstlenip bir de bunu bir firmaya vermiştir, Devlet kadrolarında bahse konu deprem yönetmeliklerini hazırlayacak yeterli bilgi ve donanıma sahip teknokrat-bürokrat yok mu?” diyerek sonlandırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER