ÖZTÜRK’TEN İKİ BAKANLIĞA SORU ÖNERGESİ

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk; sağlık çalışanlarının durumunu Meclis gündemine taşıyarak; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlandırılması istemiyle yazılı soru önergesi verdi.

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk; sağlık çalışanlarının durumunu Meclis gündemine taşıdı. Milletvekili Öztürk; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlandırılması istemiyle yazılı soru önergesi verdi. Soru önergesinde Öztürk; “Ülkemizde sağlık çalışanları verdikleri hizmet açısından zor ve sorunlu bir çalışma alanında hizmet vermektedirler.

Sağlık hizmetinin doğası gereği doğrudan insan hayatını ilgilendiren hizmetler olduğu ve süreklilik arz ettiğinden pek çok riski barındırdığı için yıpratıcı meslek kabul edilir. Kanunda da belirtildiği üzere belirtilen işlerde fiilen çalışması ve söz konusu işlerin risklerine maruz kalması şarttır. Bu sebeple yıllık ücretli-ücretsiz izin, sıhhi izin, ulusal tatil ve genel tatil günleri, eğitim, kurs, iş öncesi ve sonrası hazırlık süreleri fiili hizmet süresinden sayılmaz” dedi.

HABER MERKEZ

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER