PAHOY ve TUANA’dan erken yılbaşı kutlaması

PAHOY ve TUANA Dans Stüdyosu, 1 yıl zorunlu aradan sonra geleneksel erken yılbaşı partisini, 150’ye yakın davetlinin katılımıyla gerçekleştirdi.

PAHOY ve TUANA’dan erken yılbaşı kutlaması

Denizli’nin birçok ilkini gerçekleştiren, kentin kültür, sanat ve sosyal yaşantısına yön veren en köklü derneklerinden PAHOY ve TUANA Dans Stüdyosu, 1 yıl zorunlu aradan sonra geleneksel erken yılbaşı partisini Ruma Restoran’da 150’ye yakın davetlinin katılımıyla gerçekleştirdi.

PAHOY Başkanı Deniz Semerci’nin açılış konuşmasıyla başlayan kutlama, birbirinden güzel dansların eşliğinde gece yarısına kadar sürdü. PAHOY’un 36., TUANA DANS’ın 26. yılı olması nedeniyle bir çok değişik hediyelerin verildiği çekiliş ise geceye ayrı bir renk kattı. Tangodan salsa ya, zeybeklerden sirtakiye, romanlardan halaylara 70’li, 80’li yıllara kadar her türlü müzik eşliğinde eğlenen ve dans eden PAHOY - TUANA dansçıları, zorunlu ara verdikleri bir yılın acısını çıkarttı. Gecenin sonunda konuşan Başkan Semerci; “Bir yılın yorgunluğunu azda olsa atabilme, öğrendiğimiz dansları sergileme ve yıllardır geleneksel hale getirdiğimiz yeni yılı erken kutlamayla birlikte, ortak doğum günleri ve 36. kuruluş yıl dönümümüzü kutluyoruz. Ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu bu kaos ortamından bir an önce çıkabilme, ülkemizin ve dünyanın yeniden sağlıklı ortama dönmesi umudumuzla tüm dansçılarımıza ve davetlilerimize geceye katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, 2022’nin tüm ülkemize ve dünyaya sağlık ve huzur getirmesini diliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER