Pamukkale Belediye Meclisi’ne yeni üye

İstifa eden MHP’li Ferhat Aslan’ın yerine aynı partiden Mukdedir Öz, Pamukkale Belediyesi’nin Şubat Ayı ilk meclis toplantısıyla birlikte görevine başladı.

Pamukkale Belediye Meclisi, Şubat Ayı toplantılarının ilkini; Pamukkale Belediye Meclis Salonu’nda Başkan Hüseyin Gürlesin’in başkanlığında gerçekleştirdi. Kurulduğu 2014 yılından bu yana 59. Ay toplantısını yapan meclise, yeni üye katıldı. Geçtiğimiz günlerde Pamukkale Belediye Meclisi’nden ve partisi MHP’den istifa eden Ferhat Aslan’ın yerine yeni üye olarak yine aynı partiden bir isim meclise katıldı. Kale Mahallesi’nde yaşayan Mukdedir Öz, Şubat Ayı’nda son toplantılarını yapacak olan Pamukkale Belediye Meclisi’nin yeni üyesi oldu.

Meclisin yeni üyesi Mukdedir Öz’e yeni görevinde başarılar dileyen Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Ferhat Aslan Bey hem Pamukkale Belediyesi’nden hem de partisinden istifa etti. Biz de yasa gereği giden arkadaşımızın yerine Seçim Kurulu kararıyla yedek üye Mukdedir Öz ile meclis çalışmalarında birlikte olacağız. Daha önce alınan karar gereği Mart Ayı’nda meclis toplantısı olmayacak. Yeni üyemiz Mukdedir Öz, Şubat ayındaki toplantılarda yer alacak. Kendisine hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Ortaokulu İmam Hatip’te tamamlayan Öz, Ticaret Lisesi’nden mezun olduktan sonra esnaflığa başladı. Kale Mahallesi’nde 1994 yılında muhtarlık yapan Öz, 1999-2009 yılları arasında Akhan Belediye Meclisi üyeliği de yaptı. 2 çocuk babası Öz, yakın zamanda emekli olurken, Ferhat Aslan’ın istifasından sonra Pamukkale Belediye Meclisi üyeliği yapmaya başladı. Öz, kısa süre de olsa Pamukkale Belediyesi’nde meclis üyeliği yapmanın kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER