Pamukkale Belediyesi 2. Vosvos Festivali başlıyor

Pamukkale Belediyesi tarafından organize edilen ‘Pamukkale Belediyesi 2. Vosvos Festivali’, 12-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Yüzlerce vosvoscuyu ağırlayacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkale’nin adını duyurmak için yapılan bu organizasyonu önemsiyoruz. Bu çerçevede düzenlenen konsere de tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

Pamukkale Belediyesi 2. Vosvos Festivali başlıyor

Denizli’nin turizm ilçesi olan Pamukkale’nin adını duyurmak amacıyla düzenlenen etkinliklerden biri olan ve bu yıl ikincisi yapılacak olan Vosvos Festivali, 12-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Kırmızı suyu ile şifa merkezi konumunda olan Karahayıt’ta toplanacak olan vosvoscular geleneksel hale gelmesi planlanan festivalde buluşmuş olacak. 12 Temmuz Cuma günü ülkenin neredeyse tüm bölgelerinden gelecek olan 100 civarında araç ve 300 kişinin kayıtları yapılacak.

13 Temmuz Cumartesi günü ise kahvaltının ardından 10.30’da bisikletlerle Karahayıt ve bölgesini gezecek olan vosvoscular, 12.00 ile 15.00 saatleri arasında Pamukkale gezisine katılırken, 15.00 ile 18.00 saatleri arasında Karahayıt’taki etkinlik alanında çeşitli yarışmalara katılacak. Festival kapsamında iple vosvos çekme, çuval yarışı ve en güzel vosvos yarışmaların yanı sıra çocuklar için de çeşitli oyunlar organize edilecek. Festival kapsamında saat 18.00’de Karahayıt’tan şehir merkezine kadar konvoy oluşturacak olan vosvoscular üç ayrı koldan şehir içinde tur attıktan sonra 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bir araya gelecek. Daha sonra İncilipınar Recep Yazıcıoğlu Parkı’na geçecek olan vosvoscular burada araçlarını sergileyecekler. Aynı yerde saat 21.00’de Rising Star Türkiye Şampiyonu Ozancan Demir ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Sanatçısı Işıl Koç konseri gerçekleşecek. Denizlililer İncilipınar Recep Yazıcıoğlu Parkı’nda hem konser keyfi yaşarken hem de vosvosları da inceleme imkanı bulacak. Festival; 14 Temmuz Pazar günü Karahayıt’ta düzenlenecek olan etkinliklerle devam edecek.

“TANITIM İÇİN ÖNEMLİ”

Pamukkale ve Karahayıt’ın tanıtımını her fırsatta yapmak istediklerini belirten Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkale ve hemen yanındaki Karahayıt turizm açısından çok önemli yerler. Bu iki turizm merkezini tanıtmak için birçok çalışma yapılabilir. Bunlardan biri de ülke genelinde önemli bir kitleye sahip olan vosvoscular. Bu gruptaki arkadaşlarımız Pamukkale Belediyesi 2. Vosvos Festivali için ilçemize gelecek. Yaklaşık 300 kişi Karahayıt’a gelerek kamp yapacak. Bu festival Pamukkale ve Karahayıt’ın tanıtımı için çok önemli. 3 gün sürecek olan festival kapsamında 13 Temmuz Cumartesi akşamı saat 21.00’de İncilipınar Recep Yazıcıoğlu Parkı’nda düzenlenen konsere tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER