Pamukkale Belediyesi 2022’de de “Bir çocuk da sen ısıt” dedi

Pamukkale Belediyesi ve Yunus Emre Mahallesi Muhtarlığı işbirliği ile mahalle sakinleri tarafından örülen bereler Polis Amca Okulu’nda bulunan çocukları ısıttı. Belediye Başkanı Avni Örki, “3 yıldır yürütülen projemizle miniklerimizi mutlu etmeye 2022 yılında da devam ediyoruz” dedi.

Pamukkale Belediyesi sosyal sorumluluk projelerinde örnek olmaya 2022 yılında da devam ediyor. Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi ve Yunus Emre Mahalle Muhtarlığı’nın 3 yıldır birlikte yürüttükleri “Bir Çocuk da Sen Isıt” projesi, tüm hızıyla devam ediyor. Yunus Emre Mahalle Muhtarı ve aynı zamanda Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi üyesi Selda Karan ve mahalleli kadınlar minik yüreklere dokunmak için bere örüyorlar. Pamukkale Belediye Kent Konseyi’nin desteklediği Yunus Emre Mahallesi’nde yaşayan kadınların yıl boyunca ördükleri bereler, ilçedeki öğrencilere hediye ediliyor. ‘Bir Çocuk da Sen Isıt’ projesinin çok anlamlı olduğunu belirten Belediye Başkanı Avni Örki, “Böyle güzel bir projenin 3 yıldır içinde olmaktan dolayı mutluyuz. Yunus Emre Mahallesi’nde oturan kadınlarımızın el emeği, göz nuru ile ördükleri bereler ile yeni yıl da çocuklarımızı ısıtmaya devam ediyoruz. Özel çocuklarımıza kendileri kadar saf, güzel duygularla kadınlarımızın ördüğü berelerimizi hediye ettik. Güle güle kullansınlar” diye konuştu.

“Kadınlarımız elleriyle örüyor”

Yunus Emre Mahalle Muhtarı ve aynı zamanda Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi üyesi Selda Karan ise 3 yıldır yürütülen proje ile binden fazla çocuğa bere ördüklerini belirterek, kampanya için Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi ile birlikte yol çıktıklarını ifade etti. “Bugüne kadar binden fazla çocuğun ısınmasını sağladık” diyen Karan, “Bizler için büyük mutluluk. Mahalleli kadınlarımızın ördükleri bereleri çocuklarımıza dağıtıyoruz. 2022 yılında da bu projemizi devam ettiriyoruz. Yeni yılın ilk günlerinde Polis Amca Okulu’ndaki özel çocuklarımıza berelerimizi hediye etmek istedik. Küçük ama anlamlı olduğunu düşündüğümüz berelerimizle miniklerimizin yüreklerine bir nebze de olsa mutluluk kattıysak ne mutlu bizlere. Bu projemizde her zaman yanımızda olan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2022, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER