Pamukkale Belediyesi, asırlık sorunları çözmeye devam ediyor

Kurtluca Mahallesi halkı, yıllardır çözüm bekleyen arazi yollarına Pamukkale Belediyesi ile kavuştu. Çiftçilerin her zaman yanlarında olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Avni Örki, “İlçemiz olarak sadece turizmde değil hayvancılıkta ve tarımda da iddialıyız. Bunun için vatandaşlarımızın arazilerine daha kolay ulaşmaları için gerekli çalışmaları yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Pamukkale Belediyesi, asırlık sorunları çözmeye devam ediyor

İlçede yaşayan 345 bine yakın vatandaşa hizmet götürmek için mesai kavramı olmaksızın çalışan Pamukkale Belediyesi, ilçenin kırsal mahallelerinde yaşayan tarımla uğraşan vatandaşların asırlık sorunlarını çözmeye devam ediyor. Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince, Kurtluca Mahallesi’nde yeni arazi yolları açıldı, mevcut yolda genişletilme ve yükseltme çalışması yapıldı. Öncesinde engebeli ve bozuk olan arazi yolu, Pamukkale Belediyesi’nin hummalı çalışmaları sonrasında araç geçişine güvenli ve konforlu hale getirildi. Neredeyse tamamı çiftçilikle uğraşan mahalle sakinlerinin kullandığı arazi yolu, yapılan çalışmalar sonrası sağlıklı bir araç trafiğini sağlamasının yanı sıra, yakıttan da önemli bir tasarruf sağlayacak.

“PAMUKKALE’DE TARIMI GELİŞTİRMEK İÇİN GAYRET SARFEDİYORUZ”

İlçenin turizmden, tarıma, hayvancılıktan, sanayiye, sağlık turizminden, kültüre kadar birçok özelliği bulunan çok özel bir ilçe olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Avni Örki, “İlçemizi her yönüyle, gün gün artarak devam eden bir değer haline getireceğiz. Pamukkale Belediyesi olarak her zaman öncelikli amacımız; imkânlarımızın el verdiği son noktaya kadar vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, önündeki engelleri kaldırmak ve mutlu olmalarını sağlamaktır. Bu düşünceyle hareket ediyor ve her yeni gün de, ‘vatandaşlarımıza nasıl daha iyi hizmet ederiz?’ diye düşünüyoruz. Her zaman belirttiğimiz gibi, ilçemiz gerçekten çok zengin bir ilçe. İlçemizde turizmden hayvancılığa, tarımdan, sanayiye, sağlık turizmine kadar birçok farklı alanda üretim ve ekonomik faaliyet icra ediliyor. Özellikle tarım konusunda oldukça iyi bir durumdayız. İlçemizde emektar çiftçilerimizin ürettiği kekik, lavanta ve nar dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyor. İlçe olarak sadece turizmde değil, tarımda ve hayvancılıkta da iddialıyız. Üretken, çalışkan ve emektar çiftçilerimiz için ne yapsak azdır” diye konuştu.

“SORUNUN ÇÖZÜLMESİ MUTLU ETTİ”

Belediyenin mahallelerinde açtığı ve yenilediği arazi yolları için çok mutlu olduklarını belirten Kurtluca Mahallesi sakinleri, Başkan Örki’ye teşekkür ettiler. Mahallelerinin en önemli sorununun arazi yolları olduğunu ifade eden Kurtluca Mahallesi Muhtarı Mustafa Acat, “Kurtluca Mahallesi halkımız kekik üretimi ile geçimini sağlıyor. Kurtluca Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi olarak organik kekik üretiyoruz. Yurt dışından gelen yabancı firmaların temsilcileri arazi gezileri yaparken yolun bir kısmından sonra geri gelmek zorunda kalıyordu. Yani kekiklerimizi tarlalarda görme şansları olmuyordu. Bu da kekik üreticisi için bir sorun. Ayrıca, kekik ekim ya da hasat zamanı, arazi araçlarımızla az da olsa bir yağmur yağdığında gidiş gelişlerimiz imkânsızlaşıyor. Şu an başlatılan çalışmayla bin 800 metre yeni arazi yolları açılarak ve iki bin metrelik eski arazi yolumuz yenileniyor. Bu çalışmalarla tüm arazi yollarımız birbirine bağlanarak, bölgemizdeki her araziye rahatça gidip gelebileceğiz. Arazi yollarımızın yenilenmesi ile de, hem zamandan hem de ekonomik açıdan fayda sağlayacak. Belediyemizin çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Bu çalışmada bize destek olan başta Belediye Başkanımız Avni Örki ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER