Pamukkale Belediyesi “Bir çocuk da sen ısıt” dedi

Pamukkale Belediyesi ve Yunusemre Mahallesi Muhtarlığı işbirliği ile başlatılan 'Bir Çocuk da Sen Isıt' kampanyasın kapsamında kadınların ördüğü bereler, Akdere ve Güzelköy Mahallesi’ndeki minikleri sevindirdi. Belediye Başkanı Avni Örki, “Kadınlarımızın ördüğü yüzlerce bere miniklerimizi mutlu etti” dedi.

Pamukkale Belediyesi hayata geçirdiği projelerle birlikte sosyal sorumluluk kapsamında birçok projenin de destekçisi olmaya devam ediyor. “İçinde iyilik, güzellik olan her türlü projede yer alıyoruz” diyen Belediye Başkanı Avni Örki, Yunusemre Mahalle Muhtarlığı’nın ‘Bir Çocuk da Sen Isıt’ kampanyasına destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Başkan Örki, “Çocuklarımız bizlerin geleceğe umutla bakan gözleri. Çocuklarımızın gözlerinin içindeki umut ışığı bizlere her zaman güç veriyor. Pamukkale Belediyesi olarak da çocuklarımız adına yapılan her türlü güzel projenin içinde yer alarak, destekçisi olmaya devam ediyoruz. Yunusemre Mahallesi’nden kadınlarımız ‘çocuklarımız ısınsın’ diyerek el emeği göz nuru bere örmüşler. Muhtarlığımız işbirliği ile kadınlarımızın ördüğü bereleri ve çocuklarımızı biraz daha gülümsetebilmek adına horoz şekerlerimizi, maskelerimizi Akdere ve Güzelköy Mahallesi’ndeki miniklerimize hediye ettik. İmece usulü çok güzel bir projeye imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

“YUNUSEMRELİ KADINLARIMIZ ELLERİYLE ÖRDÜ"

Akdere ve Güzelköy Mahallesi’ndeki minikleri tek tek evlerinde ziyaret ederek bere hediye eden Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ayhan Soyfidan ve Yunusemre Mahalle Muhtarı Selda Karan, minikleri mutlu etmenin heyecanını yaşadılar. Kent Konseyi Başkanı Ayhan Soyfidan, “Pamukkale Belediyesi olarak, böyle güzel bir projenin içinde yer almaktan büyük mutluluk duyduk” dedi. Yunusemre Mahalle Muhtarı Selda Karan, ‘Bir Çocuk da Sen Isıt’ diyerek çıktıkları bu yolda belediyenin kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, “Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi yürütme kurulu üyesiyim. Pamukkale Belediyemizin de destekleriyle, Akdere ve Güzelköy mahallelerimizde yaşayan miniklerimize berelerimizi hediye ettik. Havada baya soğuk, miniklerimize berelerimizi hediye edince bizlerde mutlu olduk. İçimiz ısındı. Bereleri Yunusemreli kadınlarımız elleriyle ördü. Berelerle birlikte, çocuklarımıza horoz şeker ve maske de hediye ettik. Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi’ne ve Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER