Pamukkale Belediyesi ilk etabı erken tamamlandı

Pamukkale Belediyesi ilçe genelinde başlattığı üstyapı atağının Fatih ve Deliktaş Mahalleleri’ni kapsayan ilk etabı tamamlandı. Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından altyapısı tamamlanan mahallelerde üstyapı çalışmalarını planlanandan önce bitirdiklerini ifade etti.

Pamukkale Belediyesi ilk etabı erken tamamlandı

Pamukkale Belediyesi, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından altyapısı tamamlanan mahallelerde üstyapı atağına devam ediyor. Fatih Mahallesi’nden sonra Deliktaş Mahallesi’ndeki çalışmalar da tamamlandı. Deliktaş Mahallesi’ndeki çalışmaların son gününde çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Avni Örki, çalışan işçileri ziyaret ederek, iş makinesi kullanarak asfalt dökümüne de katıldı. Yaklaşık 30 bin nüfuslu Fatih ve Deliktaş Mahallesi’nden oluşan ilk etap çalışmaları planlanandan aylar önce tamamlandı. Bu iki mahallede toplam 63 sokakta, 155 bin 500 metrekare beton parke yol alanında, 34 bin 185 metre beton bordür çalışması ile 580 metre uzunluğundaki 5 bin 300 m2 alana 650 ton asfalt kullanıldı.

 “VATANDAŞIMIZ DEĞERİNİ BİLMELİ"

Çalışmaları takip eden Deliktaş Mahallesi Muhtarı Kadir Karaçolak, “17 Nisan’da başlayan üstyapı çalışmalarımız 5,5 ay gibi bir zamanda tamamlandı. Bugün itibariyle en büyük sokağımıza asfalt döküyoruz ve üstyapımızı taçlandırıyoruz. Bundan sonra tüm vatandaşlarımız üstyapısı tamamlanan sokaklarımızı ve caddelerimizi kullanmış olacak. Vatandaşlarımız yapılan bu hizmetlerin değerini bilmeli. Emeği geçen Başkanımız Sayın Avni Örki başta olmak üzere bütün çalışanlara teşekkür ederim” diye konuştu. Mahalle sakinlerinden Osman Ahat ve Sebahattin Genç ise mahallelerinde tozdan, topraktan kurtuldukları için mutlu olduklarını ifade ederek, Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

“SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRDİK"

Üstyapı konusunda her zaman en hızlı olmak için söz verdiklerini ve bunu tutmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Örki, “Büyükşehir Belediyemiz altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra biz hemen üstyapıya geçiyoruz. Bu konuda iddialıyız. Yaklaşık 30 bin vatandaşımızın yaşadığı Fatih ve Deliktaş’taki çalışmalarımızın tamamlanması 2022 yılının Şubat ayını bulması bekleniyordu. Ancak biz beklenenden önce çalışmaları tamamlayıp bu iki mahallemizdeki yaklaşık 70 sokağı halkımıza yakışır hale getirdik. Bazı sokaklardaki ufak tefek düzeltmelerden sonra tüm sokaklarımız vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş olacak. Bu çalışmalardan sonra iki büyük mahallemizde yaşayan bütün vatandaşlarımız gayet keyifli, güzel, muhteşem sokaklara kavuşmuş olacaklar. Üstyapı çalışmalarımız tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER