Pamukkale Belediyesi muhtarları unutmadı

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle ilçede birlikte görev yaptığı muhtarlar onuruna yemek düzenledi.

Pamukkale Belediyesi muhtarları unutmadı

Muhtarların her zaman işbirliği içinde olan Pamukkale Belediyesi, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle ilçede yaşayan muhtarlar şerefine akşam yemeği verdi. Pamukkale Belediyesi Pamuk Kafe’de gerçekleştirilen etkinliğe; Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Belediye Başkanı Avni Örki, Muhtarlar Derneği Denizli Şube Başkanı Adnan Kuloğlu, Denizli Büyükşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Kalay ve ilçedeki 61 mahallesinin muhtarları ve aileleri katıldı. Davete eşi Nur Örki ile katılan Başkan Örki, salonda bulunan muhtarları ve ailelerini selamladı ve Muhtarlar Günü’nü kutladı. Programda açılış konuşmasını yapan Muhtarlar Derneği Denizli Şube Başkanı Adnan Kuloğlu, “Avni Başkanımıza 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla böyle bir organizasyona imza attığı için sizler ve şahsım adına kendisine teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmasında Muhtarlara hitap eden Denizli Büyükşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Kalay, “Hepinizin Muhtarlar Günü’nü kutluyorum. Başarılı, sağlıklı, sıhhatli, huzurlu ve daha nice görevler yapmanızı diliyorum” ifadelerini kullandı.

“HEPİMİZİN KALBİNDE HİZMET ATEŞİ YANIYOR”

Davete katılan tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarların Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Başkan Örki, “Muhtar denilince aklımıza emin, ehil, yaptığı işi dosdoğru bir şekilde yapan, güvenilir ve sevilen kişi gelir. Muhtar denilince aklımıza devletine sımsıkı sağlam bir şekilde bağlı, sadakatli bir şekilde koşturan, mücadele eden kişiler gelir. ‘Muhtar’ denilince aklımıza halkı için gözyaşı dökmesini bilen kişi gelir. Başımız sıkıştığında en önce koşturacağımız kişidir muhtar. Yaptığınız iş çok kadim bir iş, yüzlerce yıl öncesine dayanıyor. Rabbim inşallah nice nice böylesine güzel buluşmaları her birimize nasip etsin. El birliğiyle ilçemize hizmet edebilmeyi nasip etsin. Çünkü hepimizin kalbinde bir ateş yanıyor, benim kalbimde yanan ateşin aynısı sizin de kalbinizde yanıyor. O da nedir? Milletimizi mutlu etme ateşi. Milletimize hizmetkâr olma ateşi. İşte bu ateş bizim yüreğimize işlenmiş, çok şükürler olsun rabbime ki bizler de şimdi seçilmişiz, bu içimizdeki ateş doğrultusunda hizmetkâr olmak için koşturacağız. İşte onun için diyorum ki; birlik ve beraberliğimizden asla taviz vermeden, birbirimize her zaman arka çıkarak o hedefe doğru emin adımlarla ilerleyelim” diye konuştu.

“HİZMETLERDE MUHTARLARIMIZIN DA ÇOK BÜYÜK PAYI VAR”

İlçede yapılan birçok güzel hizmette muhtarların da çok büyük payının olduğunu ifade eden İlçe Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, “Muhtarlarımızın aileleri ile birlikte böyle güzel bir mütevazı ortamda sizlerle birlikte olmaktan ben de büyük mutluluk duyuyorum. Denizlimizde çok güzel hizmetler yapılıyor. Tabi bu hizmetlerde muhtarlarımızın da çok büyük payı var. Siz muhtarlarımıza da bu vesileyle yaptığınız ve yapacak olduğunuz hizmetler için çok teşekkür ediyorum. İnşallah yüce rabbim 19 Ekim Muhtarlar Günü’nün daha nicelerini hep beraber sağlık ve sıhhat içerisinde bizlere kavuşturur” dedi. Samimi bir ortamda geçen yemek sonunda Başkan Örki yemeğe katılanlarla birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekâtı’nı destek amacıyla asker selamı verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER