Pamukkale Belediyesi pazar yerlerinde maske dağıttı

Korona virüs ile mücadele konusunda önemli çalışmalara imza atan Pamukkale Belediyesi, pazarlara alış veriş için gelen vatandaşlara maske dağıttı. Belediye Başkanı Avni Örki, “Halkımızın sağlığını korumak için gereken tüm tedbirleri alıyoruz” dedi.

Pamukkale Belediyesi pazar yerlerinde maske dağıttı

Dünya ve ülkemizi olumsuz etkilemeye devam eden korona virüs ile ilgili olağanüstü mücadele veren Pamukkale Belediyesi, yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor. Tehlikenin ortaya çıktığı ilk günden bu yana başta dezenfekte olmak üzere bir çok çalışmaya imza atan Pamukkale Belediyesi, özellikle halkın yoğun olduğu pazar yerlerinde önlemler alıyor. Kamu binaları, okullar, camiler, eczaneler ve halkın özel araçlarını dezenfekte eden ekipler, pazar yerlerinde de korona virüsle mücadele konusunda farkındalık çalışmaları yapıyor. Pazar yerlerinde esnafların açtığı tezgahların arasında en az 3 metre uygulaması ile başlayan çalışmalar çerçevesinde 65 yaş üstü vatandaşların alış verişlerinin ekipler tarafından gerçekleştirilmişti. Pazar yerleri girişlerinde el dezenfektanı hizmetinin yanı sıra örnek bir çalışmayla pazar yerlerinin girişleri tek bir noktadan geçişin sağlanması ve termal ısı ölçer kamera ile yüksek ateşi olan kişilerin tespiti yapılmaya başlandı. Son genelgeyle market ve pazarlarda alış veriş yaparken maske takmak zorunlu hale gelirken Pamukkale Belediyesi, bu konuda da çalışma başlattı. Pelitlibağ ve Bağbaşı Mahalleleri’ndeki pazarlara alış veriş için gelenlerle satış yapan esnaflara maske dağıtımı gerçekleştirildi. Böylece Pamukkaleli vatandaşlar alış verişlerini daha güvenli bir şekilde yapma imkanı buldu. Pazara gelenlerin maskesi olmayanlara maske temini uygulaması ilçede her gün kurulan diğer pazarlarda da uygulanmaya devam edecek.

“TEDBİRLİ OLMAK ZORUNDAYIZ”

Pazar yerlerine giden Belediye Başkanı Avni Örki, çalışmaları yerinde incelerken, vatandaşlara da maske dağıttı. Korona virüs ile mücadele için tüm imkanları seferber ettiklerini belirten Başkan Örki, “Dünyamız ve ülkemiz korona virüs ile büyük bir mücadele içinde. Bu mücadelede en önemli unsur önlem. Halkımızın sağlığını korumak için her türlü karar devletimiz tarafından alınıyor. Biz de yerel yöneticiler olarak bu kararların uygulanması ve halkımızın sağlığının korunması için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Özellikle halkımızın alış veriş için geldikleri pazarlarımızda gereken tedbirler alınıyor. Esnaflarımıza eldiven ve maske dağıtımını uzun süredir yapıyoruz. Pazar girişlerinde el dezenfekte noktalarımız hizmete girdi. Pazarlarımızda esnafların açtıkları tezgahların arasında en az 3 metre mesafe kuralını titizlikle uyguluyoruz. Pazar yeri girişlerini tek noktadan yapıp pazara giren herkesin ateşini ölçen termal ısı ölçer kameramız da hizmete girdi. Bunun yanında hem esnaflarımıza hem de alış verişe gelen vatandaşlarımızın eğer maske ve eldiveni yoksa belediye olarak biz veriyoruz. Yaptığımız bu çalışmaların tamamı halkımızın sağlığını koruyup, korona virüsün yayılmasına engel olmak için. Millet olarak korona virüs ile mücadele edip, bu zor günleri geride bırakacağımıza inanıyorum. Unutmayalım hiç bir virüs bizim tedbirlerimizden güçlü değildir” dedi.

ALINAN TEDBİRLER ÇOK ÖNEMLİ

Pamukkale Belediyesi’nin maske ve eldiven dağıtmasıyla ilgili olarak vatandaşlar ise bu uygulamadan memnun. Pelitlibağ mahallesi sakinlerinden Bayram Salim koronavirüs ile ilgili olarak maskenin önemli bir tedbir olduğunu söyleyerek, “Tedbirlerimizi almamız gerekiyor. Halkın sağlığı için bu önlemler çok önemli. Bu ve benzeri çalışmalar için Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye teşekkür ediyorum” dedi. Pelitlibağ Mahalle Muhtarı Mesut Ünal ise Pamukkale Belediyesi’nin koronavirüs önlemlerini başarıyla aldığını belirterek, “Pazar girişinde termal kameralar var. Dezenfekte makineleri faal olarak çalışıyor. Ayrıca halkın sağlığını korumak için maske dağıtımı da yapılıyor. Bu önlemler halkımız için çok önemli. Vatandaşlarımızın sağlığı için emek veren başta Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve belediye çalışanlarına teşekkür ederim” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211