Pamukkale Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

Dünyada yaşanan korona virüs salgını nedeniyle Pamukkaleli vatandaşların sağlığı için çalışmalar yapan Pamukkale Belediyesi, sokak hayvanlarını da unutmadı. Daha önce ahşap atıklardan sokak hayvanları için yuva yapan Pamukkale Belediyesi, bu kez de sokak hayvanlarına mama ve su temin etti.

Pamukkale Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

Dünyada etkisi devam eden ve Türkiye’de de mücadelesi süren korona virüs önlemleri kapsamında Pamukkale Belediyesi, örnek bir çalışmaya daha imza attı. İlçe genelinde yaşayan vatandaşlar için başta dezenfekte çalışmaları olmak üzere bir çok önemli projeyi hayata geçiren Pamukkale Belediyesi, sokak hayvanlarını da unutmadı. Daha önce ahşap atıkları kedi evine dönüştürerek sokak hayvanlarına sıcak yuva kurulmuştu. Aynı uygulama köpekler için de hayata geçti ve köpekler için de kulübeler yapılarak belirlenen bölgelere yerleştirildi. Pamukkale Belediyesi, korona virüs nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan canlılara yönelik yeni bir çalışma başlattı. Buna göre ilçe genelinde bulunan yaklaşık 50 kedi evi ile sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu yerlere Pamukkale Belediyesi ekipleri, mama ve su bıraktı. Korona virüs önlemleri çerçevesinde hafta sonunu kapsayan 2 günlük sokağa çıkma yasağında da Pamukkale Belediyesi sokak hayvanlarına mama ve su vermeyi ihmal etmedi. Ayrıca duyarlı bir vatandaşın Kınıklı Mahallesi’nde sokak hayvanlarına mama verilmesi talebi belediyesi ekipleri tarafından gece yarsında yerine getirildi. 

“SOKAKTAKİ DOSTLARIMIZI UNUTMADIK”

Korona virüsle mücadeleye her yönüyle devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Avni Örki, “Bu zorlu süreçte vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Tüm imkanlarımızla bu sıkıntılı zamanda yapılması gereken ne varsa yapıyoruz. Bunun yanında sokaktaki dostlarımız olan sokak hayvanlarını da unutmadık. Pamukkale Belediyesi olarak daha önce ahşap atıklardan onlar için yuvalar yapmıştık. Korona virüs nedeniyle sokak hayvanları yiyecek bulmakta zorlanıyor. Bu düşünceden yola çıkarak ilçe genelinde yaklaşık 50 noktada yer alan kedi evlerimiz ile belirlediğimiz noktalara mama ve su bırakarak sokaktaki dostlarımızı da yalnız bırakmıyoruz. Ayrıca kedi evindeki uygulamayı köpekler için de hayata geçirdik. Artık ahşap atıklardan köpek kulübesi de yapmaya başladık. Hafta sonundaki sokağa çıkma yasağında da sokak hayvanlarının aç kalmaması için ekiplerimiz onlara mama ve su temin etti. Devletimiz tüm imkanlarıyla korona virüs ile mücadeleye devam ediyor. Bu mücadeleyi milletimizin de desteği ile birlikte kazanacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221