Pamukkale Belediyesi’nde ilk yardım eğitimleri sürüyor

Pamukkale Belediyesi, çalışanlarına yönelik ilk yardım eğitimlerine devam ediyor. Son olarak, Pamukkale Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğiyle belediye çalışanlarına yönelik ‘Sertifikalı İlk Yardım Eğitimi’ verildi.

Pamukkale Belediyesi’nde ilk yardım eğitimleri sürüyor

Pamukkale Belediyesi,  afet ve acil durumlarda görev yapmak üzere görevli, hem ilçeye hem de ülke genelinde hizmet edecek Pamukkale Arama Kurtarma Timleri'nin (PAKUT) ardından kurum içi ilk yardım ekiplerinin eğitimlerine devam ederken, son eğitime Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de katıldı. Sertifikalı İlk Yardım Eğitimi’nde, genel ilk yardım bilgileri, temel yaşam desteği, Şok cihazı (OED) kullanımı, havayolu tıkanıklığında ilk yardım, bilinç bozukluklarında ilk yardım, kanamalar, şok ve göğüs ağrısında ilk yardım, yaralanmalarda ilk yardım, boğulmalarda ilk yardım, kırık, çıkık, burkulmalarda ilk yardım, acil taşıma teknikleri, böcek sokmaları ve hayvan ısırıklarında ilk yardım, zehirlenmelerde ilk yardım, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilk yardım, göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında ilk yardım konularında uygulamalı eğitimler gerçekleştirildi.

“İLK YARDIM ÇOK ÖNEMLİ”

OED cihazının kullanımı konusundaki eğitimlere eşlik eden Başkan Örki, belediye çalışanlarına yönelik düzenledikleri ilk yardım eğitimlerinde bugüne kadar PAKUT’un de dahil olduğu 48 personelin Sertifikalı İlk Yardım Eğitimi aldığını belirtti. Başkan Örki; “Bu ve benzeri eğitimler gerçekten çok önemli. Bizim şuana kadar 48 personelimiz bu eğitimleri aldı. Sağlık Müdürlüğümüze desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Personelimiz de eğitimlere katılarak duyarlılığını gösteriyor. Böyle bir an geldiğinde bilinçli olmak gerçekten çok önemli. Her an karşımıza, hiç tanımadığımız ya da en yakınımız ilk yardıma ihtiyaç duyabilir. Temennimiz hiçbir olumsuz durumun gerçekleşmemesi. Ancak, karşılaştığımızda da biliyoruz ki ilk yardım çok önemli. Amacımız, en kötü durumlara hazırlıklı olmak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER