Pamukkale Belediyesi’nden 2 bin 500 öğrenciye burs

Eğitime büyük önem veren Pamukkale Belediyesi, ilçede yaşayan 2 bin 500 öğrenciye yardım elini uzatacak. Pamukkale Belediyesi, 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde 8 ay süreli bin 500 ortaokul öğrencisine aylık 75 TL, bin lise öğrencisine ise aylık 100 TL öğrenim yardımı verecek.

Pamukkale Belediyesi’nden 2 bin 500 öğrenciye burs

Eğitime büyük önem veren Pamukkale Belediyesi’nden öğrencilere eğitim yardımı müjdesi. Pamukkale Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı oturumu ilk toplantısında alınan karara göre Pamukkale Belediyesi, 2019-2020 eğitim öğretim yılında öğrencilere eğitim yardımı yapacak. Toplamda 2 bin 500 öğrenciye sağlanacak eğitim yardımı, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsıyor. 8 ay boyunca verilecek olan yardım, 1000 lise öğrencisine aylık 100 TL, 1500 ortaokul öğrencisine de ise aylık 75 TL olarak belirlendi. Pamukkale Belediyesi’nin vereceği eğitim yardımı oy birliği ile kabul edildi. Eğitim yardımıyla ilgili başvuru şartları ve tarihleri, önümüzdeki günlerde belirlenecek.

“ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİNE ÇOK CİDDİ ŞEKİLDE ÖNEM VERECEĞİZ’’

Oylamanın ardından konuşan Belediye Başkanı Avni Örki, maddi yardımın dışında eğitim alanında farklı projeleri hayata geçireceklerini ifade etti. Belediye olarak eğitime büyük önem verdiklerinin altını çizen Başkan Örki; “Pamukkale Belediyesi olarak çocuklarımızın eğitimine çok önem veriyoruz ve önümüzdeki dönem de bu önemin değerini artırarak projelerimize devam etmek istiyoruz. Çocuklarımıza sadece burs katkısı olarak değil aynı zamanda da eğitimlerine destek olacak farklı bir takım projelerimizi de hayata geçireceğiz. Belirli kriterler doğrultusunda öğrencilerimize burs imkanı sunacağız. Öğrencinin bu bursu hak edebilmesi için başarılı olma şartı bizim için çok önemli. Elbette ekonomik durumuna, engel durumuna, şehit ve gazi yakını olup olmaması durumlarına bakılacak. Daha öncesinde bu konuda çok güzel standartlar belirlenmiş. Komisyondan geldiği şekilde toplam 2 bin 500 öğrencimize burs vermeyi planlıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER