PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN 2 BİN 500 ÖĞRENCİYE DESTEK

Eğitim alanındaki desteklerle öne çıkan ve birçok belediyeye örnek olan Pamukkale Belediyesi, 2018-2019 yılı eğitim-öğretim yılı eğitim yardımı başvuruları sonuçları açıklandı. Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Eğitim yardımımızın ailelerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN 2 BİN 500 ÖĞRENCİYE DESTEK

Eğitime verdiği önemle ön plana çıkan Pamukkale Belediyesi, okulların fiziksel yapıları yanında maddi ve manevi olarak öğrencilerin yanında olmaya bu yıl da devam ediyor. Pamukkale İlçesi’nde bulunan 128 okulun tamamına ulaşarak, halı sahalardan, bahçe düzenlemelerine; konferans salonlarından, spor malzemesi eksikliğini gidermeye; spor komplekslerinden, kırtasiye yardımına kadar birçok önemli destekler yapan Pamukkale Belediyesi, yıl da öğrencilere eğitim yardımında bulundu. Eğitim söz konusu olunca belediye olarak seferber olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “14 Ağustos 2018 tarihinde başlattığımız eğitim yardımı başvurularımız 5 Ekim 2018 tarihinde sonlandırmıştık. Başvuran öğrencilerimizden, belediyemiz tarafından belirlenen kriterlere uygunluğu kontrol edildi ve 2 bin 500 öğrencimiz, eğitim yardımı almaya hak kazandı. Hayırlı olsun” dedi.

“EĞİTİM GELECEĞİMİZ İÇİN ÖNEMLİ”

“İlçe sınırlarımız içinde ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olmak için eğitim yardımı yapıyoruz” diyen Başkan Gürlesin,  “Geleceğimiz olan çocukların en iyi ortamlarda eğitim alarak, tam donanımlı yetişmelerine olanak sağlamak için belediye olarak bu çalışmamızla katkı sunuyoruz. Pamukkale Belediye Meclisimizde yine çok önemli bir karara imza atarak; ihtiyaç sahibi çocuklarımıza desteğe devam kararı aldık. Geçtiğimiz yıl 2 bin 250 olan sayıyı bu sene 2 bin 500’e çıkarıp, verdiğimiz maddi desteği de artırdık. 2018-2019 eğitim öğretim yılında da  bin 250 lise öğrencisine 8 ay boyunca 90 TL, yine bin 250 ortaokul öğrencisine 8 ay boyunca aylık 70 TL eğitim desteği yapacağız. Toplamda 2 bin 500 öğrenciye 1 milyon 600 bin TL eğitim desteği vereceğiz. Pamukkale Belediyesi olarak, geleceğimiz olan çocukların en iyi ortamlarda eğitim alarak, tam donanımlı yetişmelerine olanak sağlamak için belediye olarak katkı sunmaya, destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 2018-2019 yılı eğitim yardımı sonuç bilgisinin hak sahibi öğrencilerin cep telefonu numaralarına mesaj yoluyla iletileceğini bildiren Başkan Gürlesin, başvuru yapan herkesin TC No’su ile de www.pamukkale.bel.tr adresinden sorgulama yapabileceklerini söyledi.

YARDIM ALMAYA HAK KAZANAN ÖĞRENCİLERE UYARI

Eğitim yardımı almaya kazanan öğrencilerin, herhangi bir banka şubesinden öğrenci adına açılan hesap IBAN numarasının yazılı olduğu dekont ile birlikte nüfus cüzdanı fotokopisini, 7 Kasım 2018 Çarşamba günü mesai bitimine kadar, 15 Mayıs Mahallesi Atatürk Caddesi Ek Hizmet Binası 2. Kat’ta bulunan Pamukkale Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerekiyor. Bu tarihe kadar istenilen evrakları teslim edilmeyen öğrencilerin yerine yedek listeden değerlendirme yapılacak. Hak kazan tüm öğrencilerin sonuç bilgisini cep telefonu numaralarına mesaj yoluyla da iletilecek.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER