Pamukkale Belediyesi’nden 30 Ağustos’a özel sergi

Pamukkale Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi ile gönüllere dokunacak.

Pamukkale Belediyesi’nden 30 Ağustos’a özel sergi

Pamukkale Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın anlam ve önemine yakışır bir etkinlikle, şehitleri yad edecek. Belediye Başkanı Avni Örki, 30 Ağustos Cuma günü Delikliçınar Yeni Camii önünde saat 11:00’de açılışını gerçekleştirecekleri ‘Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi’ne tüm Denizli halkını davet etti. “Serginin manevi değeri büyük” diyen Başkan Örki, 40’a yakın kahraman şehidin özel eşyasının sergileneceği serginin, ilk gün Delikliçınar Camii önünde, 31 Ağustos Cumartesi Günü Forum Çamlık AVM’de, 1 Eylül Pazar Günü de Pamukkale’nin doğal güzelliği eşliğinde Kocaçukur’da olacağını belirtti.

“SERGİMİZİN ANLAMI BÜYÜK”

“Milli birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirecek bir sergi hazırladık” diyen Başkan Örki, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açacağımız sergimizin, gençlerimize ve çocuklarımıza milli ruh aşılamak amacıyla önemli olduğunu düşünüyoruz. Kahraman şehitlerimizin, devlet büyüklerimizin kişisel eşyalarını sergilendiği sergimize, şehit yakınlarımızda katılacak. Eski Cumhurbaşkanlarımızdan rahmetli Turgut Özal’dan, Denizlimizin değerli valilerinden rahmetli Recep Yazıcıoğlu’na, şehit öğretmenlerimizden Şenay Aybüke Yalçın’dan, Şehit polislerimizden Fethi Sekin’e kadar kahraman şehit ve devlet büyüklerimizin özel eşyalarının yer alacağı sergimizin anlamı büyük. 30 Ağustos Zaferi’nin ruhuna yakışan bu anlamlı özel sergimiz, 3 gün boyunca ilçemizin farklı yerlerinde halkımıza açık olacak. Sergimize tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER