PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN AKILLI BİSİKLET UYGULAMASI

Pamukkale Belediyesi, Denizli’de ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Göreve geldiği günden bu yana rutin belediyecilik işlerini kaliteli bir şekilde sunan Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Denizli’de bir ilki gerçekleştirerek, ilçemizde önemli noktalara bisiklet istasyonları kuruyoruz. Akıllı Bisiklet Uygulaması ile halkımızın yoğun iş hayatından kalan zamanlarını sporla doldurmaları için alternatif bir seçenek sunmak istedik” dedi.

PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN AKILLI BİSİKLET UYGULAMASI

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile Türkiye’ye örnek olan ve ilk kez hayata geçirilen birçok proje dikkat çekiyor. Eğitimden, sağlığa, güvenlikten, sosyal belediyeciliğe, kültürden, spora birçok projeyi hayata geçirmeye devam eden Pamukkale Belediyesi, yeni bir proje ile de dikkat çekiyor.

Başkan Gürlesin, kent içi ulaşımı kolaylaştırmak, toplu taşıma sistemine alternatif olacak ara imkânlar oluşturacak Akıllı Bisiklet Uygulaması’nın hazırlıklarının devam ettiğini söyledi. Belediye sınırları içerisinde ilk etapta 8 bölgede kurulumu yapılan bisiklet istasyonları en yakın sürede hizmete girecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Gürlesin; “Pamukkale, bir turizm ilçesi. Biz ilçemizin adını turizm kadar, sağlıkla, eğitimle ve sporla da ön plana çıkmasını istiyoruz. İlçemizde halkın spora yönlendirilmesi adına bir çok projeyi hayata geçirdik. Bunların içinde bisiklet yolları da var.  Şimdi de bu projelerimize entegre olacak Akıllı Bisiklet Uygulaması’nı başlatıyoruz. Yine Denizli’de bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Akıllı Bisiklet Uygulamasını Pamukkale Belediyesi sınırları içinde ilk etapta 8 bölgede oluşturulacak.

Her istasyon 12 bisiklet kapasiteli olup bunların 8’i bisiklet ile dolu 4’ü boş park yerinden oluşacak. 64 adet akıllı bisiklet ve 96 adet park yeri olacak. Türkiye’de 5-6 şehirde olan bu uygulamayı Denizli’de ilk defa Pamukkale Belediyesi olarak biz uygulayacağız. Şu an için istasyonlarımızın bölgelerimize montajı yapılıyor. Projemiz en kısa sürede tamamlayarak, bisikletlerimiz istasyonlarımızda yerini alacak ve uygulamamızı başlatacağız. Akıllı Bisiklet Uygulamamız ile halkımızın yoğun iş hayatından kalan zamanlarını sporla doldurmaları için alternatif bir seçenek sunmak istedik. Yepyeni projemizin halkımızın büyük beğeniyle karşılayacağına inanıyorum, şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER