Pamukkale Belediyesi’nden Anneannenin sürprizine destek

Pamukkale Belediyesi’nin korona virüs önlemleri çerçevesinde hizmete açtığı Pamukkale Belediyesi Çağrı Merkezi güzel bir sürprize aracılık etti. Sokağa çıkamadığı için torunu Zeynep Sude Yılmaz’ın doğum gününde yanında olamayan anneanne Ayten Yançeken, 444 9 220 numaralı hattı arayarak yardım istedi. Ekipler, anneannenin talebini yerine getirdi.

Pamukkale Belediyesi’nden Anneannenin sürprizine destek

Pamukkale Belediyesi Çağrı Merkezi, yaklaşık 1,5 aydır binlerce talebi yerine getirdi. 444 9 220 numaralı hattan özellikle 65 yaş üstü vatandaşların isteklerini yerine getirmek için hazır bulunan ekipler, korona virüs önlemleri çerçevesinde sokağa çıkma yasağının olduğu bu hafta sonunda da bir çok talebe cevap verdi. Pamukkale Belediyesi Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri çağrı merkezine gelen ilginç bir talebi yerine getirdi. Fatih mahallesinde oturan Ayten-Yusuf Yançeken çifti 3 Mayıs tarihinde torunları Zeynep Sude Yılmaz’ın doğum günü olduğunu ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle yanında olamayacaklarını söyleyerek, torunu için pasta alınıp sürpriz doğum günü yapılması konusunda destek istedi. Pamukkale Belediyesi ekipleri Yançeken çiftinin bu talebini yerine getirerek; doğum günü pastasını alıp, Siteler Mahallesi’nde yaşayan Zeynep Sude Yılmaz’ın evine götürdü. Karşısında pastayı gören genç kız 14’üncü doğum gününü unutulmaz kılan ekiplere teşekkür etti.

ZEYNEP SUDE ÇOK MUTLU OLDU

Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından anneannesi ile görüntülü konuşturulan genç kızın mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Zeynep Sude Yılmaz’ın babası Şeref Yılmaz, doğum gününün kızı için sürpriz olduğunu söyleyerek, “Zeynep çok mutlu oldu. O’nun mutluluğunda emeği geçen herkese ve Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederim” derken anne Sevinç Nurgül Yılmaz da, “Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkamıyorduk. Bu nedenle doğum gününü yalnız kutlayacaktık. Ama bu sayede Zeynep için unutulmaz bir gün oldu. Bugün yalnız olmadığımızı hissettik. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“KARŞIMDA PASTAYI GÖRÜNCE ÇOK MUTLU OLDUM”

Korona virüs tedbirleri nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması olduğundan doğum gününü yalnız kutlamak zorunda kalacağını düşündüğünü ifade eden Zeynep Sude Yılmaz, “Ancak karşımda pastayı görünce çok mutlu oldum. Hem anneanneme hem de emeği geçen Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Bu doğum günümde yalnız olmadığımızı hissetmek de güzeldi. Bu doğum günümü hiç unutmayacağım” dedi.

“VİRÜS NEDENİYLE SOKAĞA ÇIKAMIYORUZ”

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle doğum gününde torununun yanında olmanın mümkün olmadığını söyleyen anneanne Ayten Yançeker, “Aklıma Pamukkale Belediyesi’nin çağrı merkezi geldi. Benim bu talebimi değerlendirip yerine getirdiler. Bu nedenle Pamukkale Belediyesi’ne ve başkanı Avni Örki’ye teşekkür ediyorum. Aylardır korona virüs nedeniyle sokağa çıkamıyoruz. Ekipler torunum Zeynep Sude’nin mutlu olmasını sağladı. İnşallah en kısa sürede korona virüs tehlikesi ortadan kalkar ve herkes normal hayatına döner” diye konuştu. Dede Yusuf Yançeken, torununun doğum günü için destek veren Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

TEDAVİSİ TAMAMLANAN HASTA EVİNE GÖTÜRÜLDÜ

Öte yandan Pamukkale Belediyesi Çağrı Merkezi’ni arayan Adil Tıngır, Pamukkale Üniversitesi’nde tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu olduğunu ve evine gidebilmek için yardım istediğini belirtti. Ekipler 65 yaş üstü olan Adil Tıngır’ı hastaneden alarak Dokuzkavaklar Mahallesi’nde bulunan evine götürdü. Ayrıca ekipler çağrı merkezini arayan vatandaşın başta eczane olmak üzere birçok acil talebini yerine getirdi. Sokak hayvanlarını da unutmayan ekipler, sokaktaki dostlarımız için yem ve su takviyesi yaptı.

“HALKIMIZIN YANINDAYIZ”

Pamukkale Belediyesi Çağrı Merkezi’nin 7 gün 24 saat boyunca vatandaşların yanında olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Avni Örki, “Korona virüs nedeniyle zor zamanlardan geçiyoruz. Ama devletimiz tüm gücüyle halkımızın yanında. Biz de Pamukkale Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı vatandaşlarımıza sunduk. Bu çerçevede Pamukkale Belediyesi Çağrı Merkezi’ne gelen talepleri anında yerine getiriyoruz. Bir ailemiz doğum gününde yanında olamadıkları torunlarına sürpriz yapıp doğum günü pastası iletmek istedi. Ekiplerimiz hemen gerekeni yaparak hem torunun hem de anneanne-dedenin yüzünü güldürdü. Bu ve benzeri onlarca talep ekiplerimiz tarafından yerine getirildi. Pamukkale Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi bu zamanlarda da vatandaşlarımızın yanındayız. Koronavirüs tehlikesinin geçtiği sağlıklı günlere kavuşmayı diliyoruz. O zamana kadar siz evde kalın biz sizin yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.      

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2020, 09:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Hamal
Mustafa Hamal - 11 ay Önce

Dogum gunun kutlu olsun Zeynep Sude. Kanada'dan bol selamlar. Malesef uzun zamandir sevdiklerimize hasret kaldik. Ayrilik kolay degil.

SIRADAKİ HABER

banner212

banner211