Pamukkale Belediyesi’nden Anneler Günü’ne özel etkinlik

Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü ile ilgili olarak Pamukkale Belediyesi, korona virüs pandemisi kapsamında özel bir program düzenledi. Pamukkaleliler ‘Annem ve ben’ teması çerçevesinde ‘Benim annem …’ cümlesini tamamlayan bir söz ekleyip anneleri ile çektirdikleri fotoğrafları mail ortamında iletecek.

Pamukkale Belediyesi’nden Anneler Günü’ne özel etkinlik

Katılan herkesin fotoğrafları Pamukkale Belediyesi’nin web sitesinde sergilenirken; katılımcılar adına ‘Pamukkale Anne- Çocuk Ormanı’nda fidan dikilecek. Belediye Başkanı Avni Örki, tüm Pamukkalelileri bu etkinliğe katılmayı davet etti.

Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü Anneler Günü olarak kutlanıyor. Bu özel günle ilgili olarak Pamukkale Belediyesi, yine çok özel bir uygulama başlattı. Korona virüs pandemisi nedeniyle evde kalmanın önemli olduğu bu günlerde herkesin kolaylıkla katılabileceği etkinliğin teması; ‘Annem ve Ben’. Pamukkale Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği ve ‘Benim annem ….’ sözünü annelerini ifade edecek cümle ile tamamlayacak olan Pamukkaleliler, anneleriyle birlikte çektirdikleri fotoğrafları kulturisleri@pamukkale.bel.tr adresine ya da 0 552 282 20 20 numaralı watshapp ihbar hattına gönderebilecek. Her yaştan Pamukkaleli bu özel etkinliğe gerekli olan görsel ile annesinin ve kendisinin isimleri ile telefon numaralarını yazarak 8 Mayıs 2020 saat 17.00’ye kadar katılabilecek. Bu özel programa katılan herkesin fotoğraflarından oluşan dijital fotoğraf sergisi, 10 Mayıs 2020 tarihinde Pamukkale Belediyesi’nin www.pamukkale.bel.tr adresinde ve sosyal medya hesaplarında da yayınlanacak.  Ayrıca bu etkinliğe katılanlar adına oluşturulacak ‘Pamukkale Anne- Çocuk Ormanı’nda fidan dikilerek, e-sertifikalar da elektronik ortamda katılımcılara iletilecek.

“PAMUKKALELİLERİN KATILIMINI BEKLİYORUM”

10 Mayıs Pazar Günü anneler gününün kutlanacağını ifade eden Belediye Başkanı Avni Örki, “Yaklaşan Anneler Günü ile birlikte, annemize olan sevgi, saygı ve minnetimizin ifadesi olarak böyle bir sergi düzenledik. Bu yıl korona virüs pandemisi nedeniyle farklı bir Anneler Günü yaşayacağız. Korona virüs tehlikesi devam ettiği için evde kalınması gereken bu günlerde tamamen dijital ortamda katılabileceğiniz bir etkinlik düzenledik. Bu sayede en değerli varlıklarımız olan annelerimiz ile çektirdiğimiz fotoğraf karelerimizi ölümsüzleştireceğiz. Bu yılın Anneler Günü hediyesini daha anlamlı kılmak için tüm hemşehrilerimi düzenlenecek olan sergiye katılmaya davet ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER