Pamukkale Belediyesi’nden çiftçilere yol desteği

Turizm ve termal sağlık ile tarım konusunda da önemli bir ilçe olan Pamukkale Belediyesi, çiftçilere önemli hizmet verdi. Vatandaşların tarım yaptıkları alanlara ulaşmalarını sağlayan arazi yolları belediye ekipleri tarafından düzenlendi.

Pamukkale Belediyesi’nden çiftçilere yol desteği

Pamukkale Belediyesi, ‘Pamukkale mutlu insanların yaşadığı ilçe olacak’ sloganıyla çalışmalarına devam ediyor. İlçede çiftçilik yapan vatandaşlar, özellikle yağmurlu hava şartlarında engebeli ve yumuşak topraklı yoldan araçlarını geçiremiyor, zorluklar yaşıyordu. Çiftçilerin arazi yolunun düzeltilmesine ilişkin Pamukkale Belediyesi’ne başvurması üzerine Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, vakit kaybetmeden harekete geçti. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı personeller, iş makineleri ile yollarda tesviye, kot yükseltme, kumlama ve silindirle sıkıştırma ile tüm olağan hava şartlarına dayanıklı hale gelmesini sağladı. 2 ekip halinde yapılan çalışmalarda, bir ekip dağ mahallelerinde diğer ekip de ovadaki mahallerde yoğun mesai yapıyor. Bugüne kadar kısa süre içinde Develi, Akköy, Yukarışamlı, Haytabey, Eymir, Belenardıç, Akdere ve Akçapınar Mahalleleri’nde çalışmaların büyük bölümü tamamlandı. Gözler, Kurtluca, Güzelpınar ve Uzunpınar Mahalleri’nde ise çalışmalar önümüzdeki günlerde yapılacak. Tüm çalışmaların hasattan önce tamamlanması planlanıyor.

BAŞKAN ÖRKİ’YE TEŞEKKÜR

Yol çalışmasının tamamlanmasının ardından arazi yolunu kullanan çiftçiler, yapılan çalışmadan dolayı Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdi. Çalışmadan dolayı çiftçilerin hayatlarının kolaylaştığını ifade eden Yukarışamlı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Efe, “Bu arazi yolunun önceki durumunda traktörlerimiz geçmekte zorlanıyordu. Bu bizim gibi tarımla uğraşanları sıkıntıya sokuyordu. Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’nin talimatlarıyla, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri vasıtasıyla arazi yollarımız düzenlendi. Bundan dolayı Pamukkale Belediyesi’ne ve Başkan Avni Örki’ye teşekkür ederiz” dedi.

“ÇİFTÇİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

İlçede yaşayan tüm vatandaşların sorunlarını ilettiklerinde kısa sürede çözüm bulduklarını söyleyen Belediye Başkanı Avni Örki, “Üreten, emekçi ve fedakâr çiftçilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak bizim en asli görevimizdir. Onların önünde duran engelleri kaldırmak, ihtiyaç olduğu noktalarda ise destek olmak için Pamukkale Belediyesi olarak 7 gün 24 saat, mesai kavramı olmaksızın hazırız. İlçemizin tarım yapılan tüm mahallelerinde arazi yollarının iyileştirme çalışmaları ekiplerimiz tarafından aralıksız yapılıyor. İstiyoruz ki çiftçilerimiz üretim yaptığı tarlasına daha kolay, daha zahmetsiz ve rahat gitsin. Bu ve benzeri çalışmalarla üreten çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER