Pamukkale Belediyesi’nden çocuklara 23 Nisan hediyesi

Dünyanın tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusu, Pamukkale’de farklı yaşandı. “23 Nisan Dünya’nın çocuk bayramı, Pamukkale çocuklarıyla güzel” sloganıyla Pamukkaleli çocuklar, bayram şarkılarını ve şiirlerini okuyarak birbirinden güzel hediyelere ulaştı.

Pamukkale Belediyesi’nden çocuklara 23 Nisan hediyesi

Korona virüs pandemisi nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl da farklı kutlanıyor. Pamukkale Belediyesi de salgının devam ettiği bu süreçte, “23 Nisan Dünya’nın çocuk bayramı, Pamukkale çocuklarıyla güzel” sloganıyla evlerdeki 23 Nisan coşkusunu, tüm ilçeyle paylaşıyor.

İlçede yaşayan 6-13 yaş arası çocuklar, 23 Nisan içerikli şiir ya da şarkıyı videoya çekip, ilgili telefona göndererek, bayram coşkusunu yaşadı. Pamukkale Belediyesi, hiçbir çocuğu ayırmadan yüzlerce çocuğa birbirinden değerli hediyeler verdi. Videolarını gönderen tüm çocuklara içinde Türk Bayrağı, satranç takımı, maske, boyama kitabı, boya kalemi, şapka, saat ve anahtarlıktan oluşan hediye paketlerini ulaştırdı.

DOĞUM GÜNÜNDE SÜRPRİZ YAPILDI

Bu arada 23 Nisan 2013 yılında dünyaya gelen Deniz Nur Çeliktaş’ın doğum günü için Pamukkale Belediyesi sürpriz yaptı. Minik kızın doğum günü için pasta götüren Kültür İşleri Müdürlüğü ekipleri Deniz Nur’un yüzünü güldürdü.

Minik kız 23 Nisan coşkusunun yanında doğum günü sevincini de yaşadı. Deniz Nur Çelik’e 23 Nisan hediyeleri de verildi. “Korona virüs nedeniyle bu bayramı mecburen farklı kutluyoruz” diyen Belediye Başkanı Avni Örki, “Bu yıl  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı tüm Pamukkaleli çocuklarımızla birlikte her evden yükselen şiir ve şarkı sesleriyle kutlamak istedik. Çocuklarımızın bizlere gönderdiği videolarla, ilçemizdeki her eve konuk olmuş gibi hissettik. Her video ile salgının olumsuzluğuna inat evlerimizin çocuklarımızla daha güzel olduğunu görmüş olduk. İnşallah hep birlikte korona virüs ile verilen mücadelede maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak zafere ulaşacağız. Bu şekilde olumsuz sürecin en kısa sürede bitip, tüm çocuklarımızla el ele tutuşarak, oyunlar oynayarak kutladığımız 23 Nisanlara kavuşabilmeyi umut ediyoruz. Başta Pamukkaleli çocuklarımız olmak üzere tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER