Pamukkale Belediyesi’nden çocuklara bayram hediyesi

Pamukkale Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklar için farklı bir etkinlik düzenledi. Güne özel hazırlanan TIR’lar İlçenin tamamını dolaşırken; bayram coşkusuna çocuklar ve vatandaşlar balkonlarından katıldı. Belediye Başkanı Avni Örki, “23 Nisan coşkusunu bu yıl farklı bir şekilde yaşıyoruz” dedi.

Pamukkale Belediyesi’nden çocuklara bayram hediyesi

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. Yılı ve 23Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yıl korona virüs önlemleri çerçevesinde alınan sokağa çıkma kısıtlaması kararı nedeniyle evlerde kutlanıyor.

Pamukkale Belediyesi, geleceğimizin teminatı olan çocukların özel günüyle ilgili sürpriz yaptı. 8 TIR’ı süsleyen Pamukkale Belediyesi, çocukların balkonlardan katılabileceği şekilde etkinlik düzenledi. Pamukkale Belediyesi’nin YSE’deki yerleşkesinde hazırlanan tırlar ve animasyon ekibi ile belediye personelleri sosyal mesafe kurallarına uygun olarak bir araya gelip, İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Daha sonra Belediye Başkanı Avni Örki ve başkan yardımcıları TIR’lara binerek ilçenin cadde ve sokaklarında dolaşarak çocukların ve vatandaşların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Çocuk şarkıları ve marşların çalındığı TIR’lar ilçenin 61 mahallesinde gün boyu bayram coşkusunu yaşattı. Sokaklarında TIR’ları gören ve şarkıları duyan çocuklar ve vatandaşlar, pencerelere ve balkonlara çıkarak; coşkuya ortak oldular. TIR’larda çizgi film kahramanlarının kostümlerini giyen ekipleri gören çocuklar, büyük coşku yaşadılar. Şehir merkezinde olduğu gibi, ilçenin uzak mahallelerinde de TIR’lar tüm çocuklara bayram sevinci yaşattı.

“23 NİSAN’I FARKLI KUTLUYORUZ”

Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılı olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Avni Örki, “23 Nisan coşkusunu bu yıl farklı bir şekilde yaşıyoruz. Bu yıl dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle çocuklarımız ve vatandaşlarımız bayramı evlerinde geçirmek zorunda. Biz Pamukkale Belediyesi olarak bu coşkunun evlerde de yoğun bir şekilde yaşanacağını düşündük. Bundan dolayı toplam 8 araçtan oluşan konvoyumuzla çocuklarımıza bayramın coşkusunu doyasıya yaşatmak istedik. Çocuklarımızı mutlu edecek gösteriler ve şarkılar ile onların ve ailelerinin bayramını renklendirdik. Bundan sonraki bayramlarımızı daha sağlıklı ortamlarla hep birlikte kutlamayı umuyoruz. Onun için korona virüs önlemlerine sıkı sıkı uymamız gerekiyor. Bir kez daha tüm çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221