PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN DENİZLİ’YE 2 DEV YATIRIM

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan Güne Bakış programına konuk olan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, programda Dokuzkavaklar Semt Polikliniği ve Tematik Kent Ormanı Parkı Seyir Tepesi projelerini değerlendirdi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan Güne Bakış programına konuk oldu. Başkan Gürlesin programda; Pamukkale Belediyesi’nin vizyonunu geliştiren ve büyük ses getiren Dokuzkavaklar Semt Polikliniği ve Tematik Kent Ormanı Parkı Seyir Tepesi projelerini değerlendirdi.

“SEMT POLİKLİNİĞİ DEVLETE AİTTİR”
Dokuzkavaklar Semt Polikliniği ile ilgili ‘özel hastane mi devlet hastanesi mi’ tartışmalarına açıklık getiren Başkan Gürlesin; “Hastane devlete ait, özel değil. Dokuzkavaklar Mahallesi’nde Semt Polikliniği bir ilktir. 2 bin 775 metre kare olan arsa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından verildi. Denizli’ye muhteşem bir eser kazandırmak için 21 milyon harcandı. Özel hastanelerden daha şık dizaynı olan Semt Polikliniği özel hastaneleri aratmıyor. Hastaneye gelenler mimarisi, temizliği ve nezihliği nedeniyle hastaneyi özel sanıyorlarmış. Vatandaşlarımıza sesleniyorum; devlet hastanesinden almış olduğunuz sosyal güvenceniz ne ise Dokuzkavaklar Mahallemizdeki Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği’nde de aynı hizmeti ve kaliteyi, hatta fazlasını alabileceksiniz” dedi.

“DENİZLİ DEVLET HASTANESİ’NİN YÜKÜNÜ AZALTACAK”
Başkan Gürlesin sözlerinin devamında ise; “Açılışını 8 Haziran’da yaptığımız hastanemiz beklediğimizin üzerinde doluluk oranına sahip. Biz hastanemizle 15 günde binli rakamları zorluyoruz. Beklentimiz 2 bin 500’ün de üzerine çıkmak. Biz bu rakamlara ulaşabilirsek, Denizli Devlet Hastanesi’nin yükünü yüzde 50 oranında azaltmış olacağız” ifadelerine yer verdi.

“SEMT POLİKLİNİĞİMİZ TÜRKİYE’DE BİR İLKTİR”
Dokuzkavaklar Semt Polikliniği’nin Türkiye’de bir ilk olduğunu vurgulayan Başkan Gürlesin; “4 yaşında bir ilçe belediyesi olarak bu projeyi hayata geçirdik. Diğer illere de örnek olan bir proje. Bizim için büyük bir onur. Makamımızda oturma sebebimiz de budur. Biz halkımız için bu makamdayız. Makamın hakkını verirsek karşılık bulacaktır.  Amacımız; insan merkezli ve insanın mutlu olacağı işlere vesile olmaktır. Kanun da bize bu yetkiyi vermiş. Hiçbir zaman tribünlere oynamadan, eser bırakarak iş yapıyoruz.  Bu hastane Pamukkale Belediyesi’nin büyük bir hizmetidir. Hastanemiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geldiği noktanın bir fotoğrafıdır.  Devletimizde istikrar olmasaydı,  büyüme olmasaydı bu bina yapılamazdı” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK VE TEMATİK KENT ORMANI PARKI SEYİR TEPESİ’Nİ KAZANDIRACAĞIZ”
“ Vatandaşlarımızın günlük hayat koşuşturmasından kaçıp, dinlenebilecekleri doğal ortamlara ihtiyaçları var” diyen Başkan Gürlesin; “Biz de Türkiye’nin en büyük ve Tematik Kent Ormanı Parkı Seyir Tepesi’ni kazandıracağız. Projeyi gerçekleştireceğimiz alan kullanılmayan bir alandı. Yapacağımız yatırım en az 90 milyon. 20 ayda bitirmeyi hedefliyoruz. Çevreci bir belediye olarak doğal yaşamı vatandaşlarımıza sunmak istiyoruz. Denizli bunu hak ediyor. 5 etapta planladığımız bu çalışmanın birinci ve ikinci etabını Ağustos ayında hizmete almayı planlıyoruz. Engelsiz bir alan oluşturuyoruz.  Burada 700-750 kişi aynı anda hizmet alacak. 2019’un Temmuz ayında projenin tamamlanmasını planlıyoruz. Bu muhteşem eserin Pamukkale Belediye’sinin vizyonunu yansıttığını düşünüyorum.  Denizli’mizin gücüne güç katacaktır. Farkımızı da yeniden görecekler” şeklinde konuştu.

“YAPTIĞIMIZ PROJELER HEDEFLEDİĞİMİZ O GÜNÜN HAZIRLIĞIDIR”
Pamukkale Belediyesi olarak her alana önem verdiklerini vurgulayan Başkan Gürlesin şunları aktardı: “Bu AK Parti’nin politikasının ana hatlarıdır. Gelişen bir ülkeyiz. 2002 yılında kişi başına düşen milli gelir 3 bin Dolardı. Şu anda 11 bin Dolarlar konuşuluyor. ‘Bu da yetmez’ diyoruz. 2023 hedefimiz var.  İnşallah kişi başına düşen milli gelir 25 bin Dolar olsun istiyoruz. Yaptığımız projeler hedeflediğimiz o günün hazırlığıdır.”

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER