PAMUKKALE BELEDİYESİ'NDEN DEV SAĞLIK ATILIMI

PAMUKKALE BELEDİYESİ'NDEN DEV SAĞLIK ATILIMI

Pamukkale Belediyesi’nin halkın sağlığına katkı sağlayacak olan dev sağlık tesislerinin açılışını yaptı. 21 milyon liraya mal olan Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği ile 1.5 milyon lira harcanan Cumhuriyet 112 Acil ve ASM’nin açılışı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katılımıyla gerçekleşti. 

Pamukkale Belediyesi, halkın sağlığı için gerekli olan 2 projenin açılışını gerçekleştirdi. Bilindik belediye hizmetlerini eksiksiz yerine getirmek için çalışan Pamukkale Belediyesi, Türkiye’ye örnek olacak dev sağlık projelerini de hayata geçirdi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve kent protokolünün eksiksiz katıldığı açılışların ilki Cumhuriyet Mahallesi’nde gerçekleşti. Arsası hayırseverlerin bağışı ile sağlanan ve yapımı Pamukkale Belediyesi tarafından gerçekleşen 1.5 milyon liraya malolan Cumhuriyet Mahallesi 112 Acil ve Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışında ilk sözü Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin aldı. 

100 BİN İNSANIMIZ FAYDALANACAK

“Kurulduğumuz 2014 yılında bu mahalleye geldiğimizde bizden 3 şey istendi” diyen Başkan Gürlesin, “Bunlardan biri sağlık ocağı, diğeri altyapı ve üstyapı sonuncusu da kapalı pazaryeri. Biz bunlardan en önemlisinin sağlık olduğunu düşünerek ilk önce 1,5 milyon lira harcayarak bu tesisi açtık. Bu bölgedeki 100 bin insanımızın kullanacağı bu sağlık merkezinin şifa dağıtmasını umarım. 112 Acil Servis ile Aile Sağlığı Merkezi’nin en büyük bağışçısı 84 yaşındaki Müşerref Aktaş başta olmak üzere tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Alt ve üst yapı ve kapalı pazaryeri de bu dönem sonuna kadar gerçekleşmiş olacak” dedi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Bu önemli tesise imza atan Başkan Gürlesin’e teşekkür ediyorum. Bir taraftan Pamukkale Belediyesi bir taraftan biz Cumhuriyet Mahallesi’nin daha da güzelleşmesi için çalışmaya devam ediyoruz” dedi. Vali Hasan Karahan ise Cumhuriyet Mahallesi’nde güzel bir eserin ortaya çıktığının altını çizerek, “1 yıldır Denizli’deyim. Hep güzel şeyleri yaşadık. Pamukkale Belediyesi büyük özveri ile böyle bir sağlık merkezi ortaya çıkardı. Biz de Sağlık Bakanlığı’ndan 2 ambulansla bu tesise destek sağladık” diye konuştu.

“DERTLENİRSEN BU ESERLER ORTAYA ÇIKAR” 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise Pamukkale Belediyesi’nin bu sağlık tesisi için verdiği emeğe dikkat çekerek, “Belediye başkanımız Hüseyin Gürlesin, halkın derdiyle dertlendiği için bu eserleri ortaya çıkarıyor. Halka hizmet aşkıyla çalışan Hüseyin Gürlesin Başkanıma ve ekibine bu sağlık tesisi için ne kadar teşekkür etsek azdır. Hayırseverlerle el ele vererek 100 bin insanımızın faydalanacağı bu sağlık merkezinin halkımıza şifa vermesini dilerim. Türkiye sağlıkta çığır açtı ve bu eserlerle bu pekişmiş oluyor” dedi. Konuşmanın ardından Cumhuriyet 112 Acil ve ASM’nın yerini bağışlayan hayırseverler Müşerref Aktaş, Galip Güz, Hanife Tara, Mehmet Ali Etiz, Hikmet Künar, Hacer Bozbay, Kenan Bozbay, Hüseyin Zeren, Safiye Dermenci, Yusuf Karaşın, Hasan Dermenci ve İbrahim Muammer Evranoğlu ile projenin çizimin ücretsiz olarak yapan Ferhat Demirten’e teşekkür plaketleri verildi. Daha sonra Cumhuriyet 112 Acil ve Aile Sağlığı Merkezi’nin açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi.

SEMT POLİKLİNİĞİ DE HİZMETE GİRDİ

Yine Pamukkale Belediyesi tarafından yapımı sağlanan Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği’nin açılışı yoğun katılımla gerçekleşti. “Bu, 2 yıl önce hayalini kurduğumuz bir bina” diyen İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk, “Bu bölgeye bir tesisi yapmak için yola çıktık. İlk etapta arsası Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan yere 5 milyon liralık bir proje yapılacaktı. Ancak biz eksik ve yapılması gerekenleri ortaya koyduğumuzda 10, 15 milyon derken 21 milyon liraya kadar çıktık. Burada bize her istediğimizi hayır demeyerek halkımıza feda olsun düşüncesiyle Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin büyük destek verdi. Burası halkın sağlık hizmetine kolayca ulaşabileceği bir her. Destek veren, emek veren ve yapımını sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

“GELECEĞE ESERLER BIRAKIYORUZ”
Türkiye’de ilke imza attıklarının altını çizen Başkan Gürlesin, halkın sağlığının her şeyden önemli olduğunu belirterek, “Halkımız hizmetin en güzeline layık. Biz 21 milyon liraya mal olan bu sağlık merkezinden günde 2 bin polikliniği alarak sağlığına kavuşması için 18 ayda hizmete sunduk. Bu sağlık tesisi sadece Pamukkaleli vatandaşlarımıza değil tüm Denizli’ye hizmet sağlayacak. Bizler insan olmadan devlet olmaz düşüncesinde büyük bir aşkla çalışıyoruz. Geleceğe kalıcı eserler bırakmak için çabalıyoruz. Sadece bugün açılışı yapılan sağlık tesislerinin tutarı 22.5 milyon lira.  Bunu yapan daha 4 yaşında olan Pamukkale Belediyesi.  İnsanlarımızın geleceği her şeyden daha önemli. Bu bilinçle 2016 Ekim ayında temeli atılan be dev sağlık yatırımını planlanandan 3 ay önce 18 ayda tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk. Yapımında destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ederim” diye konuştu.

“BU PROJE TÜRKİYE’DE BİR İLK”
Projenin daha 2 yıl önce hayal olduğunu anımsatan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bugün Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Belediyesi ve Sağlık Bakanlığı el ele vererek bu devasa sağlık merkezini ayağa kaldırdı. Arsası bizim tarafımızdan verilen yapımı Pamukkale Belediyesi tarafından 21 milyon lirayla gerçekleşen semt polikliniğinin cihazları da Sağlık Bakanlığı sağlandı. Bu yönüyle bu proje Türkiye’de bir ilk. Emeği geçen herkese başta Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin olmak üzere teşekkür ederim” dedi. Denizli Valisi Hasan Karahan da muhteşem bir eserin önünde açılışın yapıldığını belirterek, “Buranın adı semt polikliniği ama içinde yok yok. Vatandaşlarımız buradan şifa bularak çıksın diye Sağlık Bakanlığı 10 milyon lira harcadı. Bunların hepsi halkımızın sağlığı için” diye konuştu.

“MUHTEŞEM BİR ESER”
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in halkın derdiyle dertlendiğine dikkat çeken Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Bugün bu muhteşem eser ortaya çıktıysa başta Hüseyin Gürlesin ‘Bana ne’ dememesindendir. Halk için yapılması gereken ne varsa yapmak için 21 milyon lira harcayarak bu eserin ortaya çıkmasını sağlayan Başkan Gürlesin gönlünün güzelliğini bu eserlere yansıttı. 1,5 yılda hizmete girmesinde bizim Ankara’da, çok değerli arkadaşlarımızın burada büyük emekleri oldu. Bunların hepsi vatandaşlarımızın sağlıklarına kavuşması için. Bu tür eserler bir anlamda sadaka gibidir. Kullanıldıkça hayır dua devam eder. Bir kez daha bu dev sağlık yatırımının hayırlı olmasını dilerim” dedi. Konuşmanın ardından Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği’nin açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından dualarla kesildi. Protokol üyeleri daha sonra dev sağlık yatırımını inceledi. Pamukkale Belediyesi, açılış ile birlikte 5 bin kişinin katıldığı iftar yemeği de düzenledi.

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER