Pamukkale Belediyesi’nden doğa dostu bir proje daha

Pamukkale Belediyesi, çevre bilincinin oluşturulmasına önemli destek sağlayacak ‘Öğrenciler Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya Topluyor’ projesini başlatıyor. Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların ayrı biriktirilerek, geri dönüşüm ile çevrenin korunmasına yönelik farkındalığın artırılması amaçlayan projenin bilgilendirme toplantısı, ilçedeki okulların temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Pamukkale Belediyesi, Türkiye Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜBİSAD) proje ortaklığı ile çevre bilinci oluşturulacak proje hazırladı. Pamukkale Belediyesi’nin elektronik atıkların toplaması için anlaşmalı olduğu TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu’nun farkındalık çalışmaları kapsamında ‘Öğrenciler Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya Topluyor’ kampanyası başlatıldı. İlçe sınırları içerisinde bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde devlet okulları ve özel okulların temsilcilerinin katıldığı ‘Öğrenciler Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya Topluyor’ kampanyası bilgilendirme toplantısı Pamukkale Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşti.

AMAÇ ÇEVRE BİLİNCİNİ OLUŞTURMAK

Proje ile ilgili bilgilendirmeyi, Pamukkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Tokgöz yaptı. “Geleceğimiz olan çocuklarımızın çevre bilinci ile yetiştirilmesine belediye olarak destek veriyoruz” diyen Tokgöz, “Belediye Başkanı Avni Örki’nin talimatları doğrultusunda doğayı koruma noktasında geri dönüşümü önemsiyoruz. ‘Öğrenciler Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya Topluyor’ kampanyası ile öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz aracılığıyla halk arasında çevre bilincinin artırılması ve geri dönüşümün hayatın her alanına uygulanabilir bir alışkanlık haline getirilmesini amaçlıyoruz” dedi. ‘Öğrenciler Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya Topluyor’ kampanyası bilgilendirme toplantısında söz alan TÜBİSAD Çevre Mühendisi Bengisu Evrensel, “Kampanya, anaokulları, ilkokulları, ortaokulları ve liseleri kapsamaktadır. Pamukkale Belediyesi ile yürüttüğümüz kampanya ile öğrencilerde atık elektrikli ve elektronik eşya atıklarının ayrı biriktirilmesi ve sürdürülebilir çevre bilincinin oluşturulması amaçlandı” ifadelerini kullandı.

SON BAŞVURU TARİHİ; 31 ARALIK

http://basvuru.tyk.org.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecek olan kampanya başvuruları, 31 Aralık 2019 tarihine kadar yapılabilecek. Okullar, 2 Mart 2020 gününe kadar atık elektrikli ve elektronik eşyalarını okullarında biriktirecekler. Kampanya sonunda okullar, topladıkları atık elektrikli ve elektronik eşyalara bağlı olarak eriştikleri puanlara bağlı olarak ödüllendirilecek. Tüm Türkiye kapsamında gerçekleşen kampanya sonunda, sınırları içerisinde bulunan okullardan toplanan atık miktarı en fazla olan Belediyelerde ayrıca ödül verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER