Pamukkale Belediyesi’nden evden çıkamayan yaşlılara büyük hizmet

Korona virüs nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın son yayınladığı genelgeyle 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı. Bu yasakla birlikte tek başına yaşayan kişilerin pazar alışverişlerini oluşturulan ekipler yaptı.

Dünyayı etkisi altına alan ve binlerce cana mal olan korona virüsten korunmak için alınan tedbirler devam ediyor. “Evde kal Türkiye” sloganının yanında risk grubunda yer alan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkmaları yasaklandı. Pamukkale Belediyesi, bu yasak nedeniyle sokağa çıkamayan yaşlılar için özel ekipler oluşturdu. Özellikle tek başına yaşayan ve mağdur durumdaki vatandaşlara 7 gün 24 saat boyunca arayabilecekleri 4449220 nolu hattı açan Pamukkale Belediyesi, bu hat aracılığıyla yardım isteyen yaşlılara destek veriyor. Özellikle pazar alış verişi yapılması için talep gelirken, 70 kişilik özel ekip vatandaşlara hizmet veriyor. Pazar yerlerinde polisler 65 yaşını aşkın olan vatandaşların kimlik kontrollerini yapıyor. Bu kişilerin pazar alanına girmesine izin verilmezken, belediyesi ekipleri alış veriş listesindeki malzemeleri alıp bu kişilere teslim ediyor. Aracı olmayan yaşlılar ise belediye tarafından evlerine kadar götürülüyor. Pamukkale Belediyesi ayrıca ilçe genelinde ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü vatandaşlara erzak dağıtımı da yaptı. Fatih, Deliktaş ve Cumhuriyet Mahalleleri’nde yaşayan ve yaşları gereği sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle alış veriş yapamayan ihtiyaç sahibi ailelere içinde pazar malzemeleri bulunan erzaklar ulaştırıldı. Ayrıca belediye ekipleri erzak dağıttıkları evleri dezenfekte ederek, yaşlılara daha steril ortam sağladı.

“PAMUKKALE BELEDİYESİ HER ZAMAN YANINIZDA”

Dünyanın ve Türkiye’nin korona virüs sınavından geçtiğini belirten Belediye Başkanı Avni Örki, “Korona virüs ile ilgili olarak devletimiz her türlü tedbiri alıyor. Son alınan kararla birlikte 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklandı. Biz de bu vatandaşlarımızın ihtiyaç duyacağı hizmetler için özel hat kurduk. 4449220 nolu telefondan bize ulaşan vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Özellikle yalnız yaşayan ve mağdur olan vatandaşlarımızın pazar ihtiyacı başta olmak üzere neye ihtiyaçları varsa ekiplerimiz yapıyor. Pazar yerlerinde polis tarafından yapılan kontrolde 65 yaş üstü vatandaşlarımız pazar yerine alınmıyor. Buralarda da ekiplerimiz yaşlılarımızın alışverişini yapıp, aracı yoksa evine kadar götürüyor. Ayrıca 65 yaş üstü ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza da içinde pazar alışverişinde alabilecekleri malzemeler olan poşetler dağıttık. Pamukkale Belediyesi olarak bu zor günlerde vatandaşlarımızın yanındayız. Bu süreçte mümkün olduğu kadar evden çıkılmaması ve korona virüsten korunma yöntemlerinin uygulanmasını rica ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221