Pamukkale Belediyesi’nden Gençlere 19 Mayıs Hediyesi

Pamukkale Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda milli sporculara unutamayacakları bir hediye verdi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki kenti gururlandıran sporcularla birlikte Beyaz Cennet Pamukkale’de balon turu yaptı. Başkan Örki, “Pamukkalemizin ve Denizlimizin gururu olan sporcularımızla birlikte görsel şölen yaşadık” dedi.

Pamukkale Belediyesi’nden Gençlere 19 Mayıs Hediyesi

Pamukkale Belediyesi’nden milli sporculara ilginç bayram hediyesi. Pamukkale Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kenti çeşitli branşlarda başarıyla temsil eden ve milli takım seviyesine ulaşan sporcuları ağırladı. Son dönemlerde Pamukkale’nin adını duyurmasıyla dikkat çeken balonlar bu kez gençler için havalandı. Sabahın erken saatlerine Pamukkale travertenlerinin eteklerinde başlayan etkinliğe minik yaş grubu erkek mili güreşçiler ile Türkiye’yi Liselerarası Genç Kızlar Futbol Şampiyonası’nda temsil eden ve dokuzunculuğu kazanan Servergazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımı sporcuları katıldı. Başkan yardımcıları Gamze Sevgi ve Ayhan Soyfidan ile eşi Dr. Nur Örki ve çocukları Asım ve Elif’in de eşlik etiği Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, milli sporcuların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

“GENÇLERİMİZİ FARKLI BİR BAYRAM ARMAĞINI VERMEK İSTEDİK”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, balonla çıkılan 1000 metre yükseklikte yaptığı açıklamada tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak, “Bugün 19 Mayıs, bugün bizim için ve ülkemiz için önemli günlerden birisi.  Bu özel günde 19 Mayıs bayramını adına yakışır bir şekilde Pamukkalemizin ve Denizlimizin gururu olan gençlerimizle birlikte kutlayalım istedik. Kentimizin gururu olan, göğsümüzü kabartan sadece Türkiye’de değil dünyada da adımızı duyuran ve Türk gençlerinin neleri başarabileceğini gösteren sporcularımızla birlikte Pamukkale’de gün doğumunu hep birlikte balondan izlemek istedik. Bu sayede çeşitli branşlarda göğsümüz kabartan genç sporcularımıza farklı bir bayram hediyesi vermiş olduk. Ben bir kez daha tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarken, bundan sonra da aynı başarıların devam etmesini diliyorum” dedi. Balonlarda gençlerle birlikte görsel şöleni yaşayan Örki, öğrencilerle yüzlerce metre yükseklikte fotoğraf da çektirdi. Milli sporcular ise Pamukkale’de gün doğumunu balondan izlemenin keyfini sürdü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER