PAMUKKALE BELEDİYESİ'NDEN GENÇLERE İNGİLİZCE DESTEĞİ

PAMUKKALE BELEDİYESİ'NDEN GENÇLERE İNGİLİZCE DESTEĞİ

Pamukkale Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen İngilizce Kursları başladı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Sadece ilçemizdeki gençlerimiz için değil, ilimiz genelinde ki gençlerimize yönelik düzenlediğimiz İngilizce konuşma kurslarımızın yeni eğitim dönemi başladı” dedi.

Eğitim alanında öncü olmaya devam eden Pamukkale Belediyesi’nin gençlerin geleceğine katkı sunabilmek amacıyla başlattığı Ücretsiz İngilizce Konuşma Kursları’nın 2018 eğitim dönemi başladı. Pamukkale Belediyesi AB Bakanlığı tarafından akredite edilmiş Denizli’nin tek kuruluşu olarak, Avrupa Gönüllü Hizmeti Akreditasyonu kapsamında yürütmekte olduğu “The Happy Guets Of Pamukkale- Pamukkale’nin Mutlu Misafirleri” adlı proje çerçevesinde Sosyal Farkındalık Eğitimleri ve Ücretsiz İngilizce Konuşma Kursları’na katılım oldukça yoğun. 16-25 yaş aralığında ki 150 kişinin eğitim altığı kurslar bir yıl boyunca devam edecek. Haftanın 6 günü eğitim veren ve 5 gruptan oluşan kurslarda, hem Pamukkale Belediyesi Atatürk Caddesi Ek Hizmet Binasında hem de Denizli Gençlik İl Merkez’inde kursiyerlere İspanya, Romanya ve İtalya’dan gelen gönüllü eğitmenler tarafından eğitim veriliyor.

EĞİTMEN VE ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN GÜRLESİN’E TEŞEKKÜR
Romanya’dan gelen gönüllü eğitmen Catalin Gabriel Maneo, Denizli’de çok mutlu olduğunu ve bu proje sayesinde Türkiye’yi tanıma fırsatı olduğunu kaydederek, “Pamukkale Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu ‘The Happy Guets Of Pamukkale- Pamukkale’nin Mutlu Misafirleri’ adlı projesi sayesinde Türkiye’ye geldim. Bundan dolayı çok mutluyum. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Pamukkale Belediyesi ailesine çok teşekkür ederim” dedi.  Kursiyerlerden Tuğba Turalp isimli öğrenci, Pamukkale Belediyesi’nin açmış olduğu İngilizce konuşma kurslarına daha önce de katıldığını belirterek, “Pamukkale Üniversitesi Arkeoloji Bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim. Pamukkale Belediyesi’nin açmış olduğu İngilizce konuşma kurslarına üçüncü sefer katılıyorum. Bu kursların hem yerli hem de yabancı turistlerle konuşma konusunda bana çok faydası oldu. Bu kurslar sayesinde ingilizcemizi geliştirip kendimi daha iyi ifade edebiliyorum. Bizlere bu imkanları sunduğu için Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e çok teşekkür ederim” dedi.  Suna Ergüz isimli kursiyer ise, Pamukkale Belediyesi’nin kendilerine sunmuş olduğu İngilizce konuşma kurslarında çok faydalandığını ifade ederek; “Bu kurs benim İngilizce konuşmama yardımcı oldu. Bu kurslarda öğrendiğim İngilizce kelimeleri dışarıda normal hayatımda rahatlıkla kullanarak kendimi İngilizce rahat bir şekilde ifade edebiliyorum. Ayrıca bu kurstan aldığım eğitim sayesinde özgüvenim arttı ve insanlarla iletişimim daha da güçlendi” diye konuştu.

AMAÇ YABANCI DİL BİLGİSİNİ KONUŞMAYA DÖKEBİLMEK
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, bugüne kadar eğitim alanında birçok önemli projeye imza atarak, hem okullara hem de öğrencilere yönelik desteklerinin her zaman devam ettiğini ifade etti. “Pamukkale Belediyesi olarak eğitim alanında yapılan her katkının geleceğe yatırım olduğunun bilincindeyiz” diyen Başkan Gürlesin, “Geçtiğimiz yıllarda düzenlediğimiz İngilizce Konuşma Kurslarımıza gençlerimizin çok yoğun ilgisi olmuş ve olumlu geri dönüşler almıştık. Hepimizin bildiği gibi günümüzde dünyanın her noktasında yabancı dil bilmenin önemi çok büyük. Biz de Pamukkale Belediyesi olarak açmış olduğumuz bu kurslar sayesinde gençlerimizin İngilizce konuşmasını sağlamaktır. Bu kurslarımızda İspanya, Romanya ve İtalya’dan gelen gönüllü eğitmenler 12 ay boyunca gençlerimize İngilizce konuşma eğitimi verecek. 12 ay boyunca, her iki ayda farklı gönüllü eğitmenler tarafından verilecek İngilizce eğitimiyle gençlerimiz İngilizce konuşma konusunda pratik sağlamış olup günlük hayatta kendilerini daha iyi bir şekilde ifade edebilecekler” diye konuştu.  

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER