Pamukkale Belediyesi’nden girişimcilere kurs desteği

İlklere imza atmaya devam eden Pamukkale Belediyesi, Denizli Ticaret Odası ve İŞKUR ile el ele vererek kendi işini kurmak isteyen gençlere yönelik girişimcilik kursu açtı.

Pamukkale Belediyesi’nden girişimcilere kurs desteği

Kurulduğu 2014 yılından bu yana ‘Farklı belediyecilik’ sloganıyla birçok ilke imza atan Pamukkale Belediyesi, bu kez de genç girişimci adaylarına destek verdi. Pamukkale Belediyesi çatısı altında kurulan Pamukkale Kent Konseyi, Denizli Ticaret Odası ve Denizli İŞKUR ile el ele vererek kendi işini kurmak isteyen gençlere yönelik girişimcilik kursu açtı. Kursa katılanlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Girişimcilik çok önemli. Biz bunu bildiğimiz için İŞKUR ve Denizli Ticaret Odası ile işbirliği yaparak bu kursun açılmasını sağladık. Bu kursun en önemli özelliğini görme engelli ve işitme engelli vatandaşlarımızın da katılmış olması. Pamukkale Belediyesi olarak böyle ilklere imza atmaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

75 KİŞİ GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ ALACAK

Pamukkale Kent Konseyi, Denizli Ticaret Odası ve Denizli İŞKUR işbirliğinde kendi işini kurmak isteyen engelli, genç, orta yaşlı, kadın girişimciler için açılan “Uygulamalı Girişimcilik Kursu”nun ilk bölümü 12-15 Şubat tarihleri arasında tamamlandı. Uygulamalı Girişimcilik Kursları, 19-22 Mart ve 16-19 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan eğitimlerle devam edecek. Pamukkale Belediyesi Meclis Salonu’nun ev sahipliğinde yapılan “Uygulamalı Girişimcilik Kursu”na toplam 75 kişi eğitim görmüş olacak. Eğitimler, Denizli Ticaret Odası Eğitmenleri’nden Besim Ogelman tarafından veriliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221