PAMUKKALE BELEDİYESİNDEN KALE'YE DEV BİR YATIRIM DAHA

PAMUKKALE BELEDİYESİNDEN KALE'YE DEV BİR YATIRIM DAHA

Pamukkale Belediye BaşkanıHüseyin Gürlesin, büyük oranda üst yapı yatırımının tamamlandığı Kale Mahallesi’ndegeride kalan kısımlarda planlama çalışmasını yaptığı inceleme gezisiyletamamladı.

Çalışmayla hem mahalle deüst yapı yatırımı tamamlanmış olacak hem de geçtiğimiz günlerde hizmete açılanKarakurt ile Kale Mahallesini birbirine bağlayan yolun Ankara yoluna ulaşımındaeksiklikler giderilecek.

68 mahalleye sahipPamukkale Belediyesi, şehir merkezinden en uç noktaya kadar üst yapıyatırımlarına ara vermeksizin devam ediyor. Pamukkale Belediyesi, bir uçtan buuca 75 kilometre uzunluğa sahip ilçede her mahalleye, sokağa hizmetulaştırıyor. Üst yapıda ciddi yatırımlara imza atan Pamukkale Belediye BaşkanıHüseyin Gürlesin, Pamukkale İlçesinin her noktasının üst yapısıyla, parkalanlarıyla, çevre düzenlemeleriyle modern bir yapıya kavuşması için yoğun birçalışma takvimi yürütüyor.

“KALE’DE ÜST YAPIPLANLAMASI TAMAM”

Başkan Gürlesin, üst yapıatağında önemli bir yatırımın yapıldığı Kale Mahallesi’nde incelemelerdebulunarak geride kalan kısımlarda üst yapı çalışma planını oluşturdu.

İlçe genelinde üst yapıda yatırımseferberliğinin devam ettiğini aktaran Başkan Gürlesin, “Pamukkale İlçemizde heralanda çalışmalarımız sürüyor. Özellikle üst yapı anlamında ilçemizin hakettiği ne varsa onu sağlamak adına planladığımız süreçte çalışmalarımızıyürütüyoruz. O çalışmalarımızdan birisi de Kale Mahallemizde devam ediyor. Önemlioranda üst yapı yatırımını tamamladığımız bu bölgede, geride kalan kısımdayapacağımız yatırımla ilgili planlamamızı tamamladık. Yapılacak çalışmayla KaleMahallemizde üst yapı yatırımı bitmiş olacak. Ayrıca bu çalışma önemli biryatırıma da destek sağlayacak. Geçtiğimiz günlerde Pamukkale Belediyesi olarak2 milyon liralık yatırımla Karakurt ile Kale Mahallesini açtığımız modern yollabirbirine bağlamıştık. İki mahalleye de önemli katkılar sağlayan yol, şehirmerkezinden OSB’ye gidiş-dönüşte ve Ankara yoluna ulaşımda önemli bir noktaoldu. Yol, Denizli Büyükşehir Belediyemizin Üçgen’de yapacağı çalışma nedeniylede alternatif bir güzergahdurumunda. Kale Mahallesinde yapılacak son üst yapı çalışmasıda mahalle içinden Ankara yoluna ulaşımda eksiklikler giderileceği için trafikakışına önemli katkı sunacak. Çalışmalarımızın hayırlı olmasını diliyorum.İnşallah dönemimiz sonunda İlçemizde üst yapıda büyük oranda ihtiyaçlarıkarşılamış olacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER