PAMUKKALE BELEDİYESİ'NDEN KAR SEFERBERLİĞİ

PAMUKKALE BELEDİYESİ'NDEN KAR SEFERBERLİĞİ

Denizli’yi etkisi altına alan soğuk hava yüksek kesimlerde kar yağmasına dönüştü. Pamukkale Belediyesi sınırları içinde yer alan yüksek rakımlı mahallelerde karla mücadele için ekipler gece gündüz demeden çalışmalar yaparak yolların açık kalmasını sağladı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “İlçemizin yüksek kesimlerinde kar etkili oldu. Ekiplerimiz aralıksız çalışarak yolları açtı” dedi.

Kış soğuk yüzünü iyice gösterdi. Soğuk hava kent merkezinde hayatı olumsuz etkilerken yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini artırdı. İki sınır mahallesi arasında 65 kilometrelik mesafe bulunan Pamukkale Belediyesi’nin yüksek kesimlerdeki mahallerinde de kar yağışı vardı. Pamukkale ilçe sınırları içinde yer alan yüksek rakımlı mahalleler Belenardıç, Uzunpınar, Gözler, Akdere, Haytabey Akçapınar, Kurtluca, Eymir ve Güzelpınar gibi mahallelerde Cumartesi akşam saatlerinde kar yağışı etkisini artırdı. Aynı şekilde Cankurtaran ve Karataş’ta da kar zaman zaman etkisini sürdürdü.  Pamukkale Belediyesi ekipleri olası bir olumsuzluğa karşı hazırlıklı bekledi. Karın yüksek kesimlerde 10-15 cm’ye kadar yükselmesi ve yolların ulaşıma kapanma ihtimaline karşı harekete geçen Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 1 grayder, 2 tuzlama kamyonu ve  1 iş makinesi ve 10 kişi ile yoğun çaba harcadı. Gece boyunca Gözler, Uzunpınar, Kurtluca, Haytabey, Akçapınar, Eymir ve Güzelpınar mahallerinde aralıksız mesai yapan ekipler bu mahalleler arasındaki yolların açık kalmasını sağladı. Soğuk haça nedeniyle buzlanma da meydana gelirken, ekipler yolların açık olmasıiçin yoğun çaba harcadı.

Olası bir kar yağışı ve olumsuzlukta ekipler hazır kıta olarak görev yapmaya hazır halde bekliyor.Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, kışın sert yüzünü gösterdiği bu günlerde kar yağışının yüksek mahallelerde etkili olduğunu ifade ederek, “Pamukkale ilçesinin iki mahalle arasında 65 kilometre var. Bu mesafe Cankurtaran ile Gözler  arasında. Cankurtaran, Karataş, Uzunpınar, Gözler, Akçapınar, Kurtluca ve Güzelpınar gibi mahallelerde kar etkili oldu. Ekiplerimiz bu bölgelerde kar nedeniyle kapanma tehlikesine karşılık olarak yoğun mesai harcadı. Cumartesi gecesi 21.00’den Pazar sabah 11.00’e kadar ekiplerimiz hiç ara vermeden yolların açık kalması için çaba harcadı. Bu bölgelerdekar yüksekliği 10-15 cm’ye ulaştı. Ama ilçe genelinde yollarımız açık, Ekiplerimiz her türlü olumsuzluk için hazır kıta bekliyor, Pamukkale Belediyesi ekipleri gece-gündüz, yaz-kış demeden halkımızın rahatı için çalışmalara devam ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221