PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Pamukkale Belediyesi, neredeyse yolun yarısını kaplayan evin sahibine yeni ev yaparak, hem vatandaşı mağdur etmedi hem de yolun gerektiği gibi olmasını sağladı. 76 yaşındaki Ayşe Karaıslı’yı yeni yapılan evinde ziyaret eden Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Yapılan çalışmalarda hassas davranıyoruz” dedi.

PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

İlçe genelinde 4 mahallede 85 milyon liralık üst yapı çalışmalarına devam eden Pamukkale Belediyesi, her konuda olduğu gibi bu konuda da örnek bir çalışmaya imza attı. Deliktaş Mahallesi’nde devam eden üst yapı çalışmaları çerçevesinde 1953 Sokak 11 numaralı ev, sokağın neredeyse yarısını kapatıyordu. 47 yıllık olan binada yaşayan Ayşe Karaıslı, evin bakımını yapmakta zorlandığından ev harabe duruma gelmişti. Pamukkale Belediyesi ekipleri yaşlı kadının mağdur olmaması için sokaktaki çalışmayı tamamladı. Maddi durumu iyi olmayan ve yalnız yaşayan 76 yaşındaki Ayşe Karaıslı’ya ait olan arsa içine Pamukkale Belediyesi tarafından prefabrik ev yapıldı. Yeni evine taşınan Ayşe Teyze mağdur olmadan daha iyi şartlarda yaşama imkanı buldu.

AYŞE TEYZE ÇOK MUTLU

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Ayşe Karaıslı’yı yeni evinde ziyaret etti. 47 yıldır aynı yerde yaşadığını söyleyen 4 çocuk annesi Ayşe Karaıslı, “Evim sokağın ortasında kaldı. Belediye yolu yapmak için yıkmak zorunda kalacaktı. Ama bana bu yeni evi yapıp mağdur etmedi. Allah hem Pamukkale Belediyesi’nden hem de başkanımız Hüseyin Gürlesin’den razı olsun. Yeni evimde Allah sağlıkla yaşamayı nasip etsin” diye konuştu. Ayşe Karaıslı’nın oğlu Durmuş Ali Karaıslı ise annesinin yaşadığı evin sağlıklı koşullara sahip olmadığını belirterek, “Maddi imkansızlıklar nedeniyle evde bir çalışma yapamıyorduk. Üst yapı çalışmaları yapıldıktan sonra evin sokak ortasında kaldığı ortaya çıktı. Belediye yıkma kararı aldı. İstese yıkıp geçerdi. Ancak Başkanımız anneme bizim yapamadığımız yeni ve daha sağlıklı şartları olan evi yaptı. Harabe halindeki evimiz ise yıkılarak annemin daha iyi şartlarda yaşaması sağlanıyor. Bu konuda emeği geçen başta Başkanımız Hüseyin Gürlesin olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Annemin hayır dualarını aldılar” dedi.

“KİMSE MAĞDUR OLMADI”

4 mahallede devam eden üst yapı çalışmalarının 85 milyon Liralık bütçeyle devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Deliktaş da bu mahallelerden biri. 1953 Sokak’ta 47 yıllık olan bina 18. Madde geçtikten sonra sokak ortasında kaldı. Mecburen bu evi yıkmak zorunda kalacaktık. İçinde yaşayan 76 yaşındaki Ayşe Teyzemizin maddi durumu iyi olmadığı için biz devletin elini vatandaşımıza uzattık. Kendisine ait olan arsaya prefabrik ev yaptık. Ayşe teyze yeni evine taşındı. Şimdi eski evini yıkacağız. Bu ev yıkıldığı zaman yolun neredeyse yarısını kaplayan engel kalmış olacak. Böyle vatandaşlarımız daha rahat bir şekilde bu yolu kullanacak. Ayşe teyzemiz de daha iyi şartlara sahip olan yeni evinde yaşamaya başladı. Böylece hem mahalleli hem de Ayşe teyze mağdur olmadı. Biz Pamukkale Belediyesi olarak yapılan çalışmalarda kimsenin mağdur olmamasına özellikle dikkat ediyoruz.  Buradaki durumda bunun en güzel göstergesi. Ben Ayşe Teyze’ye yeni evinde sağlıklı mutlu bir ömür diliyorum” dedi.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER