Pamukkale Belediyesi’nden şehitler için lokma hayrı

Pamukkale Belediyesi, Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan askerler başta olmak üzere tüm şehitler için lokma hayrı yaptı. Belediye Başkanı Avni Örki, “Vatan için şehadete eren kahraman şehitlerimizin ruhu şad olsun. Şehitlerimizin haklarını asla ödeyemeyiz” dedi.

Pamukkale Belediyesi’nden şehitler için lokma hayrı

Pamukkale Belediyesi tarafından, Delikliçınar Yeni Cami önünde Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan askerler başta olmak üzere tüm şehitler için lokma hayrı yapıldı. Lokma hayrına Belediye Başkanı Avni Örki başta olmak üzere, AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale İlçe Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, AK Parti Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak, Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Delikliçınar Yeni Cami’nde şehitler için Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan lokma hayrı öncesinde konuşan Başkan Örki, “Türk Halkı hayır için adeta yarışıyor. Bu bizim birliğimizi gösteriyor. Suriye'nin İdlib kentinde ordumuza yönelik düzenlenen hain saldırı sonrası yüreğimiz yandı. Yanmaya da devam ediyor. Ateş hepimizin göğsüne düştü. Bizlerde şimdiye kadar bizim özgürlüğümüz için, vatanımız için, bu anlı şanlı bayrağımızın göklerde dalgalanmaya devam etmesi için, canını seve seve feda eden şehitlerimizin ruhuna böyle bir etkinlik düzenleyelim dedik. Allah kabul etsin. Birkaç gün öncesinden bu yana hatimler okundu, dualar edildi. Sabah namazı itibariyle onların hatim duaları yapıldı. Bugün de, birlikte bizler böyle bir hayır işine girişelim dedik” diye konuştu.

“ASKERLERİMİZİN HER BİRİSİ BİZİM KAHRAMANIMIZDIR”

Denizli ve Türkiye’nin dört bir tarafında hayır yapıldığına dikkat çeken Başkan Örki; “Bu benim göğsümü kabartıyor. İnsanımızın hiçbir şekilde duyarsız olmadığını bir kez daha göstermiş oluyoruz. Bu bizim birliğimizi gösteriyor. Askerlerimizin her birisi bizim birer kahramanımızdır, yiğidimizdir. Rabbim, Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin, Ordumuzu muzaffer eylesin. Hiç kimse unutmasın ki bu yiğitler hiçbir zaman bitmeyecektir. Ülkemizde gözü olanın gözü yerinde kalmayacaktır. Bizler mücadele etmeye her zaman hazırız. Buradan da dualarımızla, mücadele eden bütün o yiğitlerimize, askerlerimize, güvenlik kuvvetlerimize, kolluk güçlerimize dualarımızla eşlik etmeye çalışıyoruz. Bütün milletimize duyarlılığından ötürü çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“İNŞALLAH YARINIMIZ BUGÜNÜMÜZDEN DAHA GÜZEL OLUR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, “Askerlerimiz, ordumuz cephede. Şehitlerimiz var. Onlar için yapabileceğimiz şey duadır, hayırdır. Allah kabul etsin. Şehitlerimizin mekanı cennettir. Allah’ım bizlere, onların bırakmış oldukları emanete sahip çıkma gücü ve kuvveti versin. İnşallah yarınımız bugünümüzden daha güzel olur” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER