Pamukkale Belediyesi’nden “Yaz Dönemi Yabancı Dil Kursu”

Yaz aylarında gençlerin kendilerini geliştirmesine imkan sağlayan Pamukkale Belediyesi, İngilizce ve Almanca dillerinde açılacak ‘Yaz Dönemi Yabancı Dil Kursu’ ile gençlere yabancı dil öğretilecek.

Pamukkale Belediyesi’nden “Yaz Dönemi Yabancı Dil Kursu”

Okulların kapanmasının ardından öğrencilerin tatil dönemi başladı. Eğitim konusunda önemli çalışmalara imza atan Pamukkale Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa olarak düzenlenen ‘Yaz Dönemi Yabancı Dil Kursu’ ile gençlere ücretsiz yabancı dil öğrenme imkanı sağlayacak. İngilizce ve Almanya dillerinde verilecek olan kurslara katılım İngilizce’de 80 kişi, Almanca’da da 50 kişi olacak. 15-25 yaş arasındaki gençler www.pamukkale.bel.tr adresinden online başvuru yaparak kayıt olacaklar.

19 Haziran 2019 - 27 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan kayıtlar, kontenjanın dolması halinde sonlandırılacak. Elden başvuru kabulünün yapılmayacağı ‘Yaz Dönemi Yabancı Dil Kursu’ Pamukkale Belediyesi’nin Atatürk Caddesi’ndeki ek hizmet binasında yapılacak. 1 Temmuz 2019 tarihinde başlayıp 24 Ağustos 2019 tarihinde sona erecek olan kurslar, hafta içinde gerçekleşecek ve devam zorunluluğu bulunacak. Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe günleri sabah 09.30-13.00 saatleri arasında 40 öğrenci, 14.00-17.30 saatleri arasında da yine 40 kişiden oluşan 2 sınıfta İngilizce dil eğitimi verilecek. Almanca dersleri de yine haftada 4 gün 09.30-13.00 saatleri arasında 25 kişilik sınıfta verilirken, 14.00-17.30 arası da yine 25 kişiden oluşacak diğer grupta yapılacak. Kurs sonunda yapılacak sınavda başarı olanlara sertifika verilecek.

“AMAÇ GENÇLERİ GELECEĞE HAZIRLAMAK”

Eğitim konusunu önemsediklerini belirten Belediye Başkanı Avni Örki, “Amacımız gençleri geleceğe daha iyi şartlarda hazırlamak. Bu doğrultuda İngilizce ve Almanca dillerinde kurslar açtık. Bu kurslara 15-25 yaş aralığında gençlerimiz katılabilecek. Temmuz ayında başlayacak olan kurs Ağustos ayı sonunda tamamlanacak. Başvurular belediyemizin www.pamukkale.bel.tr adresinden yapılabilecek. Gençlerimizin kendilerini geliştirme imkanı bulacağı bu kursları başarıyla tamamlayanlara sertifikalar verilecek. Tüm gençlerimizi bu kurslara katılmaya davet ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER