PAMUKKALE BELEDİYESİ’NİN DESTEĞİ BİR GÜN DEĞİL HER GÜN

Pamukkale Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Engelliler Üretiyor; Turizme Katkı Sağlıyor’ projesi ile engelliler el işlerini satarak gelir elde edebiliyor. 3 Aralık Engelliler Günü kapmasında Forum Çamlık AVM’de açılan sergiye katılan Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Biz her zaman engellilerimizin yanındayız. Açtığımız kurs engellilere desteğimizin sadece birisi” dedi.

Denizli’de ve Türkiye’de ‘Pamukkale’ adını her platformda duyuran, sağlıktan, eğitime; spordan, güvenliğe; turizmden, sosyal belediyeciliğe öncü olan Pamukkale Belediyesi, gönüllere dokunduğunu her projesinde ispatlamaya devam ediyor. ‘Pamukkale’de yaşamak ayrıcalıktır’ sözünü ispatlarcasına ilçede yaşayan her kesime yönelik projeleri hayata geçiren Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, engellilere verdiği önemi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleriyle bir kez daha gösterdi. Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi, Pamukkale Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin organize ettiği ve 3 gün süren etkinliklerde engellilerle bir araya gelen Başkan Gürlesin, bu yıl içinde İŞKUR ile birlikte düzenlenen ‘Engelliler Üretiyor; Turizme Katkı Sağlıyor’ projesi ile engelliler el işi kursuna katılarak ortaya güzel eserler çıkardı. Kursiyerlerin el iş göz nuru eserleri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü çerçevesinde Forum Çamlık AVM’de açılan stantla görücüye çıktı.

“ENGELLİLERİ ÖNEMSEYEN BİR BELEDİYEYİZ”

Engellileri önemseyen bir belediye olduklarının altını çizen Başkan Gürlesin, “Bunun için özel insanlarımıza yakışır özel ve güzel projelerimizi her geçen gün artırıyoruz. Bu yaz İŞKUR işbirliğiyle başlattığımız ‘Engelliler Üretiyor; Turizme Katkı Sağlıyor’ projemizin süresini uzattık. Bununla birlikte bu özel kursiyerlerimizin yaptıkları birbirinden güzel ürünleri halkımızın beğenisine sunarak satışını gerçekleştirmeleri için yaz aylarında Kocaçukur’da stant kurmuştuk. Bu hafta da Engelliler Günü içinde Denizlimizin en büyük alışverişlerinden biri olan Forum Çamlık AVM’da 3 gün stant kurduk. Buradaki en önemli nokta, stantta satılan ürünlerin gelirlerin engelli kursiyerlerimizin ev ekonomilerine katkı olması. Pamukkale Belediyesi olarak bizler projemizle hem engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılmalarını, hem de üretken olmalarını amaçladık. Onların sosyal hayata karışmalarını sağlamak, onların ev ekonomilerine katkı sağlamalarını sağlayarak, bir anlamda kendilerine olan güvenlerinin artmasını sağlamak istedik. Engelli kursiyerlerimizin gözlerinde ki mutluluğu görünce de ne kadar doğru ve güzel bir projeye imza attığımızı gördük. Onların mutluluğunu görmek de bize ayrı bir mutluluk kattı” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER