Pamukkale Belediyesi’nin doğa dostu projesi devam ediyor

Pamukkale Belediyesi tarafından çevre bilincinin oluşturulmasına önemli destek sağlayacak ‘Öğrenciler AEEE Topluyor’ projesi tüm hızıyla devam ediyor. Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (AEEE) ayrı biriktirilerek, geri dönüşüm ile çevrenin korunmasına yönelik farkındalığın artırılması amaçlayan proje kapsamında, okullar en fazla atığı toplamak için yarışıyor.

Pamukkale Belediyesi’nin doğa dostu projesi devam ediyor

Pamukkale Belediyesi, Türkiye Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜBİSAD) proje ortaklığı ile çevre bilinci oluşturmak amacıyla başlatılan ‘Öğrenciler AEEE Topluyor’ kampanyası, 2 Mart 2020 gününe kadar devam edecek. İlçe sınırları içerisinde bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde devlet okulları ve özel okullar ‘Öğrenciler Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya Topluyor’ kampanyası dahilinde topladıkları AEEE'lere bağlı olarak eriştikleri puanlar karşılığında ödüllendirilecek.

“ATIK TOPLAMA HİZMETİMİZ DÜZENLİ OLARAK DEVAM EDİYOR”

Pamukkale Belediyesi olarak çevreye karşı daima duyarlı olduklarını belirten Belediye Başkanı Avni Örki, kampanya ile ailelerinde kullanılmayan, bozuk elektrikli ve elektronik eşyaların geri dönüşümü noktasında bilinçlenmesini amaçladıklarını söyledi. Başkan Örki, “Belediye olarak, yıl boyunca geri dönüşümü mümkün olan bütün malzemeleri topluyoruz. Biliyoruz ki, çöpe atılan elektronik atıkları içindeki ağır metaller doğaya karışarak insan sağlığını olumsuz etkiliyor. Geri dönüşümle hem doğayı hem de kaynaklarımızı korumayı amaçlıyoruz. Yerel yönetimler olarak, çocuklarımızın geleceğine, yarınlarımıza karşı bu bizlerin bir sorumluluğudur. Belediyecilik hizmeti kapsamında düzenli olarak geri dönüştürülebilir atık toplama hizmetimizi bu kapsamda yürütmeye devam ediyoruz. ‘Öğrenciler AEEE Topluyor’ kampanyası dışında düzenli olarak atıklarımızı topluyor, sonrasında bunları geri dönüşüme gönderiyoruz. Daha güzel bir gelecek için belediye olarak bizler çevre duyarlılığımızı ön planda tutan projelerimizi hayata geçirirken, vatandaşlarımızın da, bayat ekmek, ambalaj atığı, atık yağ, atık elektrikli ve elektronik eşya konusunda duyarlı olmasını bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER