Pamukkale Belediyesi’nin Kalitesi Tescillendi

Pamukkale Belediyesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) denetimlerinin ardından ‘IQNET ve TS EN 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ almaya hak kazandı. Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 2014 yılında kurulan belediyenin sürekli iyileştirme sürekli kalite anlayışını belirleyerek ve çalışmalarını uluslararası sertifika sistemi olan IQNET ve TS EN 9001:2015 kalite belgesi ile taçlandırıldığını bildirdi.

Pamukkale Belediyesi’nin Kalitesi Tescillendi

Denizli’nin büyükşehir olmasıyla birlikte 2014 yılında kurulan Pamukkale Belediyesi, daha 5’inci yılına girmeden kalitesini belgeledi. 4 farklı konuda yapılan ve 1 yıl süren denetimler sonunda Pamukkale Belediyesi, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden sonra olan IQNET ve TS EN 9001:2015 kalite belgesi almaya hak kazanan ikinci, Türkiye genelinde ise 32’nci belediye oldu. Pamuk Kafe’de yapılan belge törenine; Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, TSE Ege Bölgesi Koordinatörü Kürşat Yılmaz, TSE İzmir Belgelendirme Müdürü Ahmet Namlı, TSE Denizli Belgelendirme Müdürü Yücel Akça, belediye birim müdürleri ile belediye personeli katıldı.

“BU HEYECANI, İNANCI BAŞKANIMIZIN GÖZLERİNDE GÖRMÜŞTÜM”

Uluslararası düzeyde kalite yönetim sisteminin bir simgesi olan ‘IQNET ve TS EN 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni takdim etmenin sevincini yaşadıklarını beliren TSE Ege Bölgesi Koordinatörü Kürşat Yılmaz, “Buraya ilk geldiğimizde bu heyecanı, buradaki kurumsallaşmaya, kaliteye olan inancı Sayın Belediye Başkanımızın gözlerinde görmüştüm. Çok kısa süre içinde bu çalışmalar tamamlandı. Kalite yönetim sistemi, tüm işletmelerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımızın verimliliğinin artarak, sürekli gelişimi gösteren, kaliteli hizmet sunulduğunu, her şeyden önemlisi müşteri memnuniyetinin sağlandığını gösteren bir semboldür. Çalıştay görevlilerimiz tüm bu şartların, gereklerin sağlandığını gördüler, teyit ettiler. Ben belgemizin Pamukkale Belediyemize hayırlı olmasını diliyor, bu kalite yolunda emek verenlere de teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“GURUR DUYDUM”

Dünyaca kabul görmüş bir kalite yönetim sistemi biçimi olan belgeyi hak kazanmanın yeni kurulmuş bir belediye için gurur verici olduğunu söyleyen Başkan Gürlesin, “Öğrenciler dahil yaklaşık 400 bin nüfuslu bir ilçeye hizmet veriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana, hedefimiz Pamukkale ilçe Belediyesi’nin kalite yönetiminin iyi bir noktaya getirilmesi, vatandaş memnuniyetini sağlamaktı. Bizlerin çalışmalarını yaklaşık bir yıl boyunca 4 çalıştay inceledi, denetledi. Bu denetimler sonunda belgemizi aldık. Bizim için bu gurur tablosu. TSE’ye bugüne kadar 31 belediye bu belgeyi almış biz 32.belediyeyiz. Düşünün Türkiye’de 1200’ün üzerinde belediye var. 30 yıllık, 50 yıllık, 150 yıllık belediyeler bile bu belgeyi alamıyor. Ama biz daha 5. yaşımıza gelmeden kalitemizi belgelendirmiş olduk. Bundan dolayı çok mutluyuz” diye konuştu.

“TARİHE BİR NOT DÜŞÜYORUZ”

“Bugün yine tarihe bir not düşüyoruz” diyen Başkan Gürlesin, belgeyi alan 32 belediyeden biri olarak Kalite yönetim sisteminin en son versiyonu olan TS EN 9001:2015 Kalite Yönetim sertifikasının alarak aynı zamanda uluslararası IQNET belgelendirmesine de sahip olduklarını ve bu sayede çalışmalarını uluslararası tescilledikleri belirtti. Başkan Gürlesin; “Bizler birçok güzelliğe imza attık. Malumunuz yeni belediyeyiz. Göreve başladığımızda tabiri caizse masalarımız, sandalyelerimiz bile yoktu. Hamdolsun 5 yılı doldurmak üzereyiz. Bazı şeylere inanırsanız başarırsınız. İçinizde bir heyecan varsa netice alırsınız ve o cesareti kendinizde bulursunuz. Biz daima kaliteyi hedefledik. Bize bir emanet verilmiş ve başta şahsım, başkan yardımcılarımla ekibimiz ve personelimiz bu emanetin de hakkının verilmesi gerekiyor. Bu belgeyle bize yakışanı yapıyoruz” dedi. Program sonunda ise Yılmaz, Başkan Gürlesin’e IQNET ve TS EN 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve bayrağı takdim etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 2 yıl Önce

spotify kullanmaya yeni başladım bu şarkıylada iftihar ettim

SIRADAKİ HABER