Pamukkale Belediyesi’nin kentimizi tanıyalım projesi sürüyor

Göreve geldiği günden bu yana birçok önemli projeye imza atan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in önem verdiği çalışmalardan olan ‘Öğrenciler Kentini Tanıyor, Tarih Ve Doğayla Buluşuyor’ projesi devam ediyor.

Pamukkale Belediyesi’nin kentimizi tanıyalım projesi sürüyor

Eğitim alanındaki çalışmalarla her zaman dikkatleri üzerine çeken Pamukkale Belediyesi’nin projelerden biri olan “Öğrenciler Kentini Tanıyor, Tarih Ve Doğayla Buluşuyor” projesi kapsamında, ilçe genelindeki yaklaşık 4 bin ortaokul öğrencisi kent tarihini öğrenmeye devam ediyor.

Proje kapsamında öğrenciler, Pamukkale travertenleri, Kleopatra Havuzu, müzeler, Karahayıt Kırmızı Su, Karahayıt Kent Ormanı ve son durak olarak Kocaçukur’u geziyorlar.

Uzman rehberler eşliğindeki gezilerde, her durakta tarihi değerlerin önemi anlatılarak, hatıra fotoğrafı çektiriliyor.

Gezi sırasında, çok eğlendikleri gözlemlenen öğrenciler, Pamukkale’ye gelen turistlerin de ilgi odağı oluyorlar.

Özellikle Karahayıt, Pamukkale Travertenleri, antik tiyatro ve müzeleri ilk kez gören öğrencilerin hayranlıkları daha çok öğrenmek noktasındaki meraklı sorularından anlaşıyor.

Pamukkale’nin adını her platformda duyurmak, tanıtmak adına birçok projeyi hayata geçirdiklerinin altını çizen Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, hem turizme hem de eğitime destek vermek maksadıyla ortaokul öğrencilerine yönelik Pamukkale’nin tarihini yerinde görerek öğrendikleri projeyi hayata geçirdiklerini belirtti.

Başkan Gürlesin, “Çocuklarımıza yaşadıkları kentin kültürünü, tarihini öğreterek yaşadıkları şehrin kıymetini, değerini öğrensinler istedik. Bir anlamda geçmişle gelecek arasından köprü görevi görecek çocuklarımızın, Pamukkale’mizin, Denizlimiz’in değerini anlayarak, sahip çıkmaları noktasında farkındalık oluşturmak istedik. Bugüne kadar 30 Okulumuzda 3 bin 500 ortaokul öğrencimizle Pamukkale-Karahayıt gezisine götürdük” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER