PAMUKKALE BELEDİYESPORLU MERYEM TAN MİLLİ TAKIMDA

Pamukkale Belediye Spor Kulübü’nün tekerlekli, sandalye basketbol takımında forma giyen Meryem Tan’a bir kez daha milli davet geldi. Başarılı sporcu Tekerlekli Sandalye Basketbol A Bayanlar Milli takım kampına çağrıldı.

PAMUKKALE BELEDİYESPORLU MERYEM TAN MİLLİ TAKIMDA

Pamukkale Belediyesi’nin 2015 yılında kurulan kulübü Pamukkale Belediye Spor Kulübü’nde 3 sezondur Tekerlekli Sandalye Basketbol A Ligi’nde mücadele eden başarılı sporcu Meryem Tan, bu kez kamp için İstanbul’a gidiyor. 9-20 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Adale Otel’de düzenlenecek olan kampa çağrılan Meryem Tan, milli takıma çağrılan 15 sporcudan biri oldu.

İTALYA’YA HAZIRLIK
Tekerlekli Sandalye Basketbol A  Bayanlar Milli Takımı, bu kampla 12-16 Eylül tarihlerinde İtalya’da yapılacak olan 2.Bayanlar B Kategorisi (DİVİSİON)Avrupa Şampiyonası’na hazırlanacak. Kamuran Özdemir'in Baş Antrenörlüğü’nde toplanacak olan ay-yıldızlı takım Avrupa Şampiyonası’na en iyi şekilde hazırlanmayı amaçlıyor. Daha önce de defalarca milli takım kampına davet edilen Meryem Tan, Pamukkale Belediye Spor Kulübü’nü ve Denizli’yi en iyi şekilde temsil etmek istiyor. “Basketbol benim hayatımı değiştirdi” diyen başarılı sporcu Tan, “3 yıl önce Pamukkale Belediyespor’da basketbola başladım. Bu spor sayesinde hayatım değişti. Bugün milli takıma giderek ülkeme hizmet etme imkanı buluyorum. Bana bu şansı veren Pamukkale Belediyesi ve onun çok değerli başkanı Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ediyorum. Milli takımlara giderek ay-yıldızlı formayı uzun yıllar giymek hedefim” dedi.

GURUR DUYUYORUZ
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın gençlerin hayatına dokunmasından dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Başkan Gürlesin, “Bu takım ile hem engellilerin spor yapmasına imkan sağlıyoruz hem de gençlerin gelişimine katkı veriyoruz. Meryem Tan bizim takımımızda basketbola başladı. Kısa sürede yeteneklerini ortaya çıkararak gösterdiği gelişimle milli takımlara kadar yükseldi. Önce genç milli takımlara daha sonra da a bayan milli takımına gitti. Ay-yıldızlı formayı giyerek ülkemizi yurt dışında temsil ederken, aynı zamanda Denizlimiz ve Pamukkalemize de büyük gurur yaşatıyor. Kendisinin başarılarının devamını diliyorum. Hedefimiz milli takıma giden sporcu sayımızı artırmak olacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211