Pamukkale'de gönüllere dokundular

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın özel sporculara yönelik yürüttüğü ‘Mutlu Çarşamba Projesi’ kapsamında, Pamukkale semalarında havalanan sıcak hava balonu ile engelli sporcular eşsiz bir deneyim yaşadı.

Pamukkale'de gönüllere dokundular

Denizli’de ‘Mutlu Çarşamba Projesi’ gönüllere dokunmaya devam ediyor. Pamukkale Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’nün girişimiyle ilçede başarılarıyla fark yaratan özel sporculara yönelik farklı bir etkinlik yapıldı. Beş görme engelli judocu, iki işitme ve iki de bedensel engelli badminton sporcusu antrenörleri ve aileleriyle birlikte sabahın ilk ışıklarında Pamukkale’de buluştu. Dünyaca ünlü Pamukkale travertenlerinin üzerinde sıcak hava balonuyla yerden 1100m yükseğe havalanan özel sporcular, yaşadıkları deneyimi kelimelere döktü.

“TARİF EDİLEMEZ BİR DUYGU"

Hayatlarında ilk defa balona bindiklerini söyleyen sporcular, yaşadıkları duygunun tarif edilemez olduğunu ifade etti. Görme engelli olup arkadaşlarının betimlemeleriyle manzarayı zihinlerinde canlandırdıklarını söyleyen bazı sporcular da yaşadıkları mutluluğu paylaştı. Her çarşamba uzman antrenörler eşliğinde sportif etkinliklerle ‘Mutlu Çarşamba Projesi’nin devam ettiğini söyleyen Pamukkale Gençlik Spor İlçe Müdürü Zafer Akçay, bu kez farklı bir programla özel sporculara unutamayacakları bir anı yaşatmayı düşündüklerini, sonucunda anlamlı ve güzel bir etkinliğe şahit olduklarını söyledi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER